Występy artystyczne, warsztaty pszczelarskie, malarskie i stolarskie, a także zabawy sportowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Pikniku Rodzinnego na Miodowym Stobrawskim Zielonym Szlaku. Odbył się on w słoneczne niedzielne popołudnie (4 czerwca) na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Karłowicach.

O godz. 15:00 boisko przy szkole w Karłowicach wypełniło się kolorami, muzyką i „miodowymi” atrakcjami, gdyż  to właśnie one były motywem przewodnim imprezy. Tak więc, nie mogło zabraknąć tematycznych warsztatów pszczelarskich, malarskich i stolarskich. Piknik Rodzinny urozmaiciły także występy artystyczne. Wystąpili m.in.: członkowie grup działających w Centrum Kultury w Popielowie, przedszkolaki z Popielowa i przedszkolaki z Karłowic.

Oprócz tego odbył się spektakl teatralny pt. „Ratujmy pszczoły na szlaku” w wykonaniu dzieci z popielowskiego i karłowickiego przedszkola oraz uczestników zajęć Centrum Kultury w Popielowie. Spektakl przedstawiono na podstawie legendy i prawdziwych wydarzeń dotyczących historii księdza Jana Dzierżona – górnośląskiego pszczelarza i uczonego, którego nazywa się także „ojcem współczesnego pszczelarstwa”.

–  Ksiądz Jan Dzierżon jest dobrze znany na terenach naszej gminy, prowadził stacjonarne ule. Tak że przedstawienie teatralne odbędzie się w oparciu o jego historie. Ponadto przygotowaliśmy warsztaty i prelekcje na temat pszczelarstwa– zaznaczała Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Czekają  też warsztaty malarskie i  stolarskie, gdzie będzie możliwość wykonania domku dla pszczół i innych owadów. Całe wydarzenie jest organizowane w ramach projektu LGD Stobrawski Zielony Szlak. W związku z tym odbędą się dwa pikniki – pierwszy właśnie 4 czerwca, a drugi w sierpniu.

@opowiecie.info Występy artystyczne, warsztaty pszczelarskie, malarskie i stolarskie, a także zabawy sportowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Pikniku Rodzinnego na Miodowym Stobrawskim Zielonym Szlaku. Odbył się on 4 czerwca na boisku przy szkole w Karłowicach.🐝🐝 #piknik #piknikrodzinny #zabawa #fun #rodzina #familytime #rodzinny #zabawowo ♬ Fun and happy whistling and ukulele(930822) – yutaka.T

Oprócz tematycznych atrakcji związanych z pszczelarstwem i miodem, na uczestników Pikniku Rodzinnego czekały też dmuchańce, stoisko z malowaniem twarzy czy animacje dla dzieci. Dodatkowo: lody, wata cukrowa, ciasto, popcorn, kawa, herbata i lemoniada. O sportowe emocje zadbała zaś Akademia TOR-Polonia Karłowice, która przygotowała gry, zabawy i rozgrywki sportowe.

– Dzisiaj na warsztatach malarskich tworzę obraz, który będzie przedstawiał błękitne niebo i pszenicę – mówiła Amina, uczestniczka Pikniku Rodzinnego. Jest on związany z flagą Ukrainy, mojego kraju. Ogólnie lubię rysować, ale też chętnie maluję.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Popielowie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach.

Piknik Rodzinny w Karłowicach na Miodowym Stobrawskim Zielonym Szlaku [GALERIA]

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.