Dziewięć harcerskich drużyn pożarniczych wystartowało w niedzielnych (4.06) zawodach na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach. Rozgrywki odbyły się w ramach strażackiego pikniku z okazji Dnia Dziecka, którego pozostałymi atrakcjami były dmuchańce, miasteczko rowerowe i gastronomia.

W Komprachcicach rywalizowały zespoły z siedmiu gmin. Swoje reprezentacje wystawiły Ochotnicze Straże Pożarne z: Komprachcic (gm. Komprachcice), Domecka (gm. Komprachcice), Jaśkowic (gm. Prószków), Dobrzenia Wielkiego (gm. Dobrzeń Wielki), Chróścic (gm. Dobrzeń Wielki), Pustkowa (gm. Ozimek), Jełowej (gm. Łubniany), Tarnowa Opolskiego (gm. Tarnów Opolski) i Suchego Boru (gm. Chrząstowice).

@opowiecie.info Dziewięć harcerskich drużyn pożarniczych wystartowało w niedzielnych (4.06) zawodach na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach. Rozgrywki odbyły się w ramach strażackiego pikniku z okazji Dnia Dziecka, którego pozostałymi atrakcjami były dmuchańce, miasteczko rowerowe i gastronomia. #DzieńDziecka #OSP #OchotniczaStrażPożarna #strażpożarna #zabawa ♬ Let’s Workout – Vin Music

W skład każdej z drużyn wchodziły dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Konkurencją, z którą musiały się zmierzyć, były uproszczone ćwiczenia bojowe. Należało podczas nich rozwinąć i poskładać linię gaśniczą, a następnie strącić strumieniem wody pachołki. Najważniejsza była dobra zabawa, dlatego nie prowadzono klasyfikacji, a każda z ekip otrzymała nagrody. Ufundował je starosta powiatu Henryk Lakwa.

Sędzią głównym zawodów był Marek Heince z OSP Ochodze. Drugim sędzią i chorążym zawodów został zaś Sebastian Dambiec, sekretarz prezydium Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Drugi z nich złożył też przed zawodami meldunek prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

– Integrujemy dziś młodych, przyszłych strażaków. To z jednej strony rekreacja i zabawa, a z drugiej próba wprowadzenia współzawodnictwa, pokazanie funkcjonowania drużyn strażackich – podkreślał Leonard Pietruszka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP i wójt gminy Komprachcice. – Chcemy pokazać, że jednostki OSP to nie tylko gaszenie pożarów, rozdawanie kalendarzy czy wodzenie niedźwiedzia, ale również miłe spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Taka właśnie jest główna idea naszego pikniku.

Oprócz rywalizacji na uczestników wydarzenia czekały też: darmowe dmuchańce, miasteczko rowerowe straży miejskiej, gry i zabawy z animatorem Mironem, food trucki, lody i kawa. Wstęp był oczywiście darmowy.

Zawody zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. W przygotowanie imprezy włączyły się też: OSP Komprachcice, Gmina Komprachcice, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komprachcicach oraz Powiat Opolski. Sfinansowano ją natomiast dzięki grantowi Marszałka Województwa Opolskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa Andrzej Buła i wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka. Patronat medialny sprawował natomiast portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.