Piknik sołecko-sportowy w Kup, w Gminie Dobrzeń Wielki, cieszył się zainteresowaniem wśród mieszkańców tej wioski, jak i pobliskich terenów. Tradycyjnie nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, występów artystycznych oraz wieczornej zabawy tanecznej. Po raz pierwszy przyznano również tytuł Honorowego Mieszkańca i Mieszkanki Kup. Impreza odbywała się w sobotę (30 lipca) i niedzielę (31 lipca) na placu i w sali wiejskiej w Kup oraz na boisku LZS Kup.

Piknik rozpoczął się od pokazów artystycznych. Wystąpili m.in. zespół cztery żywioły, grupa taneczna ,,Dialog”, Anna Koschny i dziewczyny z Ukrainy. Na miejscu czekały również darmowe dmuchane zjeżdżalnie, bogato zaopatrzony bufet, w którym można było kupić np. ciasto, kawę, watę cukrową, popcorn, lody czy gofry. Wieczorem odbył się pokaz filmowy dla dzieci, zaś dorośli mogli bawić się z zespołem LoGo. Oprócz tego, uczestnicy pikniku korzystali także z wielu innych atrakcji.

Pogoda niestety nie dopisała, ale to nie popsuło zabawy uczestnikom pikniku. Pomimo deszczu, nie zabrakło chętnych, by wziąć udział w imprezie. – Każdego lata przychodzę na piknik sołecko-sportowy, bo bardzo lubię tego  typu spotkania – przyznała Jadwiga Witek, mieszkanka Kup. Takie imprezy jednoczą ludzi. Możemy pobyć razem, porozmawiać  i miło spędzić czas. Zawsze panuje tu wspaniała atmosfera i to właśnie uwielbiam.

Punktem kulminacyjnym pikniku było przyznanie nagrody Honorowego Mieszkańca i Mieszkanki Kup. To nowa inicjatywa, która ma być kontynuowana w najbliższych latach. Pierwszy tytuł Honorowej Mieszkanki Kup otrzymała Elżbieta Wąsik, zaś tytuł Honorowego Mieszkańca Kup trafił do Joachima Bzdoka. Wyróżnieni otrzymali statuetki, dyplomy i słodkości. 

– Razem z Radą Sołecką postanowiliśmy, że warto byłoby nagrodzić takie osoby, które wyjątkowo angażują się w życie wsi, pomagają bezinteresownie, są zawsze tam, kiedy ich potrzebujemy i mają po prostu dobre serce. – mówił Janusz Piontkowski, sołtys miejscowości Kup w gminie Dobrzeń Wielki. Pomysł, by wyróżnić wybranych mieszkańców naszej miejscowości pojawił się już wcześniej, dlatego cieszę się, że w końcu go realizujemy. Ta inicjatywa nie jest formą rywalizacji. Przyznanie nagród Honorowego Mieszkańca i Mieszkanki Kup, to wspaniała okazja, by podziękować za zaangażowanie w sprawy sołectwa i mieszkańców. Mam nadzieję, że wyróżnieni poczuli się docenieni, bo na tym szczególnie mi zależało. Chciałbym także, żeby wyróżnione osoby mogły korzystać z różnego rodzaju udogodnień na terenie miejscowości Kup. Myślę, że w ten sposób zachęcimy również innych do angażowania się w sprawy naszej wioski, co pozytywnie wpłynie na integrację mieszkańców. 

Piknik sołecko-sportowy w Kup zorganizowały: Rada Sołecka Kup, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Kup, DFK Kup (mniejszość niemiecka) oraz Ludowy Zespół Sportowy w Kup.
Partnerami byli: Gmina Dobrzeń Wielki, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz Ludowy Zespół Sportowy w Kup. Ponadto wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.