Już jutro (15 listopada) o godz. 17.00 w ogrodzie WBP, odbędzie się spotkanie z Piotrem Lipińskim. W sierpniu tego roku ukazała się jego najnowsza książka „Wasilewska. Czarno-biała”.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Pielak.

Niezbadana jest dusza kobiet fanatycznych, świętych Teres komunizmu. To są mistyczki, które nie widzą rzeczywistość, raczej widzą inną rzeczywistość, której my nie widzimy” – tak o Wandzie Wasilewskiej mawiał Aleksander Wat.

To właśnie Wasilewskiej – zwolenniczce socjalizmu, a później zatwardziałej komunistce, negującej zbrodnię Katyńską przyjaciółce Stalina i jednej z nielicznych osób posiadających jego prywatny telefon – poświęcone będzie najbliższe spotkanie autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
W ramach realizowanego przez WBP wniosku „Spotkania z historią” bibliotekę odwiedzi Piotr  Lipiński – dziennikarz specjalizujący się w historii polskiego komunizmu, autor kilkunastu książek opowiadających o Polsce Ludowej czy biografii przywódców z czasów PRLu: Cyrankiewicza, Gomułki i Bieruta.

Spotkanie realizowane w ramach wniosku „Spotkania z historią”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze