Street Racing to inaczej nielegalne wyścigi uliczne, które w Ameryce w latach 50. i 60. XX wieku dostarczały ogromnej rozrywki młodym ludziom. Zamiast spędzać kolejny weekend na imprezie, spotykali się na publicznych ulicach miasta w celu sprawdzenia mocy swojego samochodu. Osoby uczestniczące w takim wydarzeniu obstawiały zakłady, który samochód wygra. Zbierały się tam jednostki, jak i również całe grupy samochodowe. Wykreowano w ten sposób nowy sport.

Ciekawostką jest, że street racing zapoczątkowali już w latach 30 XX wieku Gangsterzy. Nielegalne akcje często kończyły się pościgami. Podejmując ucieczkę wpadli na pomysł modyfikowania swoich samochodów tak, aby szybciej zgubić policję. Na odcinku 400 m sprawdzali, jak wpłynęły one na maszyny.

Street racing znalazł tak pozytywny odbiór w społeczności, że dzięki rozwojowi świata medialnego stworzono serię filmów, takich jak „Szybcy i wściekli”, w którym pokazane są wszystkie zagadnienia dotyczące tego sportu. Co prawda film to nie rzeczywistość, jednak istota zagadnienia została oddana prawidłowo i zachęca do niego coraz więcej osób. Na filmach się nie zakończyło, ponieważ powstała chociażby seria gier o nazwie Need for Speed”, w których każdy gracz może stworzyć swoją wymarzoną maszynę do ścigania i brać udział w wirtualnych wyścigach.

W Polsce street racing również pochłonął masę zainteresowanych. Uliczne wyścigi mocno przyciągają uwagę. „Coś nowego” oznacza „coś ciekawego”. Nie można więc przejść obojętnie obok grupy PITSTOP OPOLE.

PITSTOP OPOLE to grupa pasjonatów motoryzacji oraz wyścigów ulicznych, powstała w marcu 2011 roku. Jej celem jest wspólny rozwój w tematyce motoryzacyjnej, promowanie street racingu oraz nawiązywanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Tworzy wydarzenia i eventy okolicznościowe oraz akcje charytatywne. Wszyscy zainteresowani motoryzacją przynajmniej w minimalnym stopniu wiedzą, że każde rozpoczęcie i zakończenie sezonów motoryzacyjnych jest organizowane właśnie przez grupę PITSTOP OPOLE.

Najbardziej znanym wydarzeniem o ogromnym zasięgu jest coroczne „Rozpoczęcie Wakacji”. To wieczór konkursów i świetnej zabawy, na którym powinien pojawić się każdy miłośnik motoryzacji. Nie można pominąć także świątecznej „Motopasterki”, na której można sobie złożyć życzenia. Podczas takich imprez trwają zbiórki charytatywne na schronisko dla zwierząt i dla domów dziecka. Organizowane są także szkolenia z szybkiej i bezpiecznej jazdy rajdowej przez specjalistów. Co ciekawe, również dla osób niepełnosprawnych.

Grupa PITSTOP OPOLE zrzesza miłośników wszystkich marek samochodów. Na spotach grupowych można podziwiać samochody mocne seryjnie i projekty robione na własną rękę, jak również unikatowe egzemplarze, dosyć rzadko spotykane na ulicach.

Wyścigi to nie wszystko, a jedynie forma zabawy. Nielegalnie? Legalnie.

Fot. P.Gładysz, G.Marcinkiewicz 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie