Nowe znaki drogowe z nazwami ulic pojawiły się w miejscu komunistycznych symboli. Nadano pięć nowych określeń w popielowskiej gminie.

Od paru dni zauważyć można szyldy z nowymi nazwami ulic. Ustawa dekomunizacyjna została wcielona już w życie. Radni podjęli uchwałę w lipcu br., jednak dopiero teraz wymieniono tablice.

Ulicę Szenwalda w Popielowie zastąpiono nazwą „Lubieńską”. Mondrzyka przemianowano na „Spacerową”.

W Stobrawie zmieniono nazwę tylko jednej ulicy – Mariana Buczka – na „Stawową”. Ulice: Jana Pawła II i Leśna to kolejno przemianowane nazwy: Aleksandra Zawadzkiego i Karola Świerczewskiego. Zmiany nastąpiły w Starych Kolniach.

Mieszkańcy jeszcze przez wiele miesięcy, o ile nie lat, będą stosować stare nazwy w warstwie słownej. Obecność wymienionych szyldów pozwoli im w oswojeniu się z nowymi oznaczeniami.

Ludzkie pomyłki w nazewnictwie ulic widać m.in. w ogłoszonym planie sprzątania popielowskiego kościoła. Dotyczy on końca tego roku oraz połowy następnego, jednakże obecne są w nim jeszcze stare nazwy.

Przyjezdni wciąż będą pytać np. o ul. Szenwalda czy Buczka, gdyż widnieją one na mapach. Wśród kierowców, ale także lokalnej społeczności panuje chaos. Przyszłość pokaże, czy to zamieszanie ustanie.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie