Dziś (24 września) w ramach warsztatów „Średniowiecze da się lubić” odbywa się piknik średniowieczny, który jest zwieńczeniem całego przedsięwzięcia. Atrakcji nie brakuje, na miejscu m.in.: wioska edukacyjna, rzemiosło tamtego okresu i wiele innych.

Wszystko zaczęło się o godzinie 16.00 na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokoju. W programie liczne atrakcje, takie jak: koncerty, grill, tańce z tamtej epoki, warsztaty, walki, różnego rodzaju pokazy oraz jedzenie również z tamtego okresu. Ponad to rzemiosło z tamtego okresu, wioska edukacyjna i słowiańska szafa, znajdująca się w dużym namiocie.

Plac przy OSP Pokój zamienił się w średniowieczną wioskę

Kucie żelaza przez dzieci, nauka rzemiosła jako jedna z atrakcji pikniku

Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołów Metal Thunder i Climat, który odbędzie się o godzinie 19.00.

Wszystko na koniec jest uwieńczone koncertami, współpracujemy też z Teatrem Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, także na koniec można się spodziewać pokazów, oczywiście wszystko klimatem pasujące do epoki, która jest głównym tematem dzisiejszego wydarzenia – mówiła Aleksandra Łukaszczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju.

Jest to pierwsze takie wydarzenie w gminie Pokój, lecz sądząc po zainteresowaniu z pewnością można spodziewać się kontynuacji.

Organizatorem jest grupa nieformalna „Historycznie zakręceni”. Zadanie sfinansowane ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu „Kierunek NOWE FIO” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 – 2023.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".