Mieszkańcy Paryża i sąsiadujących wiosek mogli się dziś (24 września) wspólnie bawić na festynie, którego motywem przewodnim jest ekologia. W programie zabawy z animatorem, konkursy z nagrodami, a nawet kino plenerowe.

Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 na miejscu była masa dmuchańców oraz pysznego i zdrowego jedzenia. Wszyscy mogli dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego na temat ekologii oraz zgłębić jej tajniki na warsztatach, czy quizach.

Za największą atrakcję tego festynu z pewnością można uznać kino plenerowe, które rozpocznie się o godzinie 19.30, a emitowanym filmem będzie „Mój bart ściga dinozaury”.

W Paryżu dziś ekologicznie, a to za sprawą festynu o nazwie „Eko sąsiadówka”

Dzieci bawiące się na jednym z dmuchańców

Myślę, że dobrze możemy ocenić zainteresowanie, ludzie przychodzą i pytają się o ten festyn. My jesteśmy zadowoleni. Co prawda dzisiaj w naszej gminie są, aż trzy wydarzenia, więc z pewnością to zainteresowanie nie będzie, aż tak duże jak w ostatnich latach. Nie jest to pierwsze wydarzenie tego typu, odbywa się corocznie, w zeszłym roku, akurat nie, ale 2 lata temu odbywało się w Domaradzu – mówiła Barbara Czaja, Sołtys Sołectwa Domaradz

Organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Paryżu. Zadanie sfinansowane ze środków pozyskanych przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu „Kierunek NOWE FIO” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 – 2023.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".