W czwartek (8 grudnia) w Opolu odbyła się konferencja z cyklu „Biznes – Edukacja – Kooperacja” podsumowująca projekt „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Rok 2022, ogłoszony rokiem szkolnictwa zawodowego dobiega końca. Zatem pora na podsumowanie dwóch edycji projektu Samorządu Województwa Opolskiego „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” – edycja 1 i 2. Realizatorem projektu są dwie jednostki Województwa: Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Podczas wczorajszej Wojewódzkiej Konferencji z cyklu „Biznes – Edukacja – Kooperacja” podsumowano wszystkie działania projektowe – czyli realizację staży w firmach dla ponad 6 tysięcy uczniów, wsparcie nauczycieli w sprzęt do nauki zdalnej, zakup nowoczesnego sprzętu do szkolnych pracowni, czy też różne formy dodatkowych zajęć i wyjazdów dla uczniów techników.

Cała wartość projektów to ponad 60 mln złotych, które dzięki środkom Funduszy Europejskich wspierają lokalne szkoły i rynek pracy. W projekcie uczestniczy 56 z szkół z całego województwa, ale projekt to przede wszystkim ludzie, co zawsze jest podkreślane.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego / FB

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie