Pokolenia pobiegły od jeziora do jeziora w Dobrzeniu Wielkim [GALERIA, AUDIO]

© Tomasz Chabior

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy wystartowali w biegu „Od jeziora do jeziora” w Dobrzeniu Wielkim. W tej międzypokoleniowej imprezie uczestniczyło ponad 500 osób.

Nad jeziora Balaton i Okoniówka w Dobrzeniu Wielkim przyjechali nie tylko lokalni miłośnicy biegania, ale także osoby spoza gminy Dobrzeń Wielki, a nawet spoza powiatu opolskiego, m.in. z Kluczborka.

– ocenia Marzena Wiśniewska z Karłowic, uczestniczka imprezy.

Dzieci rywalizowały na trasach o długości 300, 400, 500 i 600 metrów, natomiast nastolatkowie musieli przebiec 800 metrów. Zwieńczeniem imprezy były bieg w kategorii open na 5 i 10 kilometrów oraz marsz nordic walking.

– mówi Dawid Mazurkiewicz z Kluczborka, zwycięzca biegu na 10 kilometrów.

– mówi Hanna Baziuk z Dobrzenia Wielkiego, zwyciężczyni wyścigu dla dzieci.

Na wzór poprzednich edycji przygotowano też humorystyczną konkurencję. Trzy lata temu był to bieg w garniturach, przed dwoma laty w kapeluszach, a rok temu – w fartuchach. Tym razem chętni biegacze wystartowali w szlafrokach.

Oprócz rywalizowania na trasie, miłośnicy biegania mogli pokibicować swoim członkom rodziny i przyjaciołom. Przygotowano też dla nich pokaz karate, popisy strażackie, strefę gastronomiczną i dmuchane atrakcje dla dzieci.

Bieg „Od jeziora do jeziora” w Dobrzeniu Wielkim odbył się po raz piąty. Zorganizowało go lokalne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”.

– podsumowuje Ewa Holeksa, prezes stowarzyszenia.

fot: Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.