Pokonały nowotwór i dziś współtworzą sztukę – w Namysłowie otwarto wystawę bodypaintingową [GALERIA, AUDIO]

Ciało tej kobiety ozdobiła Emilia Huck ze Smarchowic Wielkich pod Namysłowem   © Tomasz Chabior

Wystawę „Żyję pełną piersią” przedstawiającą kobiety, które przeszły chorobę nowotworową, można oglądać w namysłowskiej Izbie Regionalnej do 4 grudnia. Wszystko dzięki bodypaintingowej kampanii społecznej przeciwko rakowi.

– mówi Jadwiga Kawecka, instruktor ds. muzealnych Izby Regionalnej Namysłowskiego Ośrodka Kultury.

Kampanię zorganizowała Fundacja Arena i Świat w Lesznie, która zaprosiła do współpracy kobiety w wieku od 30 do 70 lat. Każda z nich była po przejściach nowotworowych.

Modelki zgodziły się, żeby body painterki, czyli artystki zajmujące się malowaniem na ludzkiej skórze, pomalowały ich ciała od pasa w górę. Przy projekcie pracowało kilkadziesiąt zaangażowanych społecznie malarek, w tym Emilia Huck ze Smarchowic Wielkich pod Namysłowem.

Wzory pokrywające ciała pań nawiązują do ich indywidualnych historii, a kampania „Żyję pełną piersią” ma nie tylko zwiększać świadomość kobiet dotyczącą profilaktyki zdrowotnej, ale także ma pokazać, że da się wygrać z nowotworem i… żyć pełną piersią.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.