3. edycja „Gminnego Dnia Seniora” odbyła się w Domu Kultury w Karłowicach, gdzie bawiło się ponad 100 osób. Nie obyło się bez muzyki, tańców i pysznego jedzenia. Czwartkowy wieczór (16 listopada) pozostanie w pamięci seniorów na długo! 

Zabawa rozpoczęła się o godz. 17:30. Karłowicki Dom Kultury ozdobiły dekoracje, świecie i ścianka z napisem „Dzień Seniora”. Najważniejsi zaś byli uczestnicy imprezy, dla których przygotowano ciepły posiłek oraz kawę i herbatę. A do tego oczywiście zabawę taneczną. Ponadto dla urozmaicenia menu seniorzy zabrali ze sobą także własne przekąski i napoje.

– Spotykamy się tutaj trzeci raz za mojej kadencji i co roku seniorów przybywa. Myślę, że to też dzięki klubom seniora, które powstają w gminie, bo one jednak jednoczą i aktywizują osoby w wieku senioralnym – zaznaczała  Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Dwa dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Seniora, w większości miast świętuje się taki dzień i to jest czas przeznaczony tylko dla seniorów. Oni spotykają się we własnym gronie, bawią się, a na co dzień nie mają takich możliwości. Mam zatem nadzieję, że wszyscy spędzą dzisiaj miło czas.

@opowiecie.info 102 uczestników bawiło się na na Gminnym Dniu Seniora w Domu Kultury w Karłowicach 16 listopada. Były tańca, muzyka i pyszne pyszne jedzenie. 🎉 #rozrywka #zabawa #senior #seniorzy #seniorzynaczasie #seniorzyzklasą #muzyka #gminapopielow ♬ Najpiękniejsze chwile – Śląskie Szwagry


Na zabawę zaproszeni zostali wszyscy seniorzy mieszkający w gminie Popielów: w Karłowicach, Popielowie, Starych Siołkowicach, Kaniowie, Kurzniach, Kuźnicy Katowskiej, Lubieniach, Nowych Siołkowicach, Popielowskiej Kolonii, Rybnej, Starych Kolniach i Stobrawie.

– Odkąd jestem na emeryturze, to uczestniczę w takich imprezach. Byłam już rok temu i zawsze jest fajne – mówiła Krystyna, uczestniczka „Gminnego Dnia Seniora” z Karłowic. –My też organizujemy sobie różne spotkania, zebrania integracyjne, tak że jest super. I jest miejsce do zabawy, a to najważniejsze.

14 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Seniora.” Dzień ten miał zwrócić uwagę na zagadnienie jakości życia osób starszych i ich potrzeby. Święto było także okazją do wzmocnienia więzi międzypokoleniowych oraz docenia wartości i doświadczenia seniorów. Świętując Dzień Seniora, okazuje się wdzięczność za rolę osób starszych w społeczeństwie.

,,Gminny Dzień Seniora’’ w Karłowicach został zorganizowany przez gminę Popielów i Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.