Znalezienie miejsca na parkingu graniczyło z cudem. Już dzień wcześniej, gdy działalność rozpoczęła JULA, widać było, że Opolanie spragnieni są nowych sklepów. Dzisiaj, gdy ruszyła Ozimska Park, parking i drogi dojazdowe pękają w szwach.

Kierowcy są wściekli, bo prawoskręt w Sandomierską pozwala na przejazd zaledwie trzech samochodów w cyklu. Władze miasta wiedziały o otwarciu centrum i zdawały sobie sprawę z sytuacji,  nie przewidywały widać zbytniego zainteresowania sklepem. Stąd poranny i nie tyko – paraliż ulicy Ozimskiej.

Piesi, nie pozostawiają na MZD suchej nitki, bo kałuże tworzące się na przejściu dla pieszych na Sandomierskiej wymagają karty pływackiej. Tak jest zresztą od lat. Ostatnio jednak przejście to było mniej uczęszczane. Teraz, przy Ozimska-Park, stanowi jeden z głównych szlaków pieszych wiodących do centrum handlowego.

W takiej sytuacji zainaugurowała działalność długo oczekiwana – od zamknięcia TESCO minęło ładnych kilka lat – nowa galeria handlowa.

– Rozpoczęta na początku kwietnia br. przebudowa Ozimska Park dobiegła końca. Nasz nowoczesny obiekt handlowy w Opolu otworzy swoje drzwi 16 listopada o godz. 10:00. Z tej okazji zaplanowaliśmy dla Klientów trzy dni pełne atrakcji – czytamy w komunikacie prasowym właściciela centrum, firmy Redkom Development.

Na powierzchni wynoszącej ponad 18 000 mkw. Ozimska Park znajduje się ponad 30 punktów handlowych i usługowych. Dodatkowo, dla zmotoryzowanych gości dostępnych jest ponad 450 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym także wyposażone w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Klienci Ozimska Park mają do dyspozycji sklepy: Kaufland, Sinsay, Rossmann, Pepco, Tedi, Media Expert, Vive Profit, Kodano czy InMedio. Pojawią się także sklepy, które do tej pory nie były dostępne w mieście, jak JULA, Woolworth, Dealz oraz NKD. Bdą ponadto restauracje: Sphinx i Popolo, których otwarcie planowane jest w pierwszym kwartale 2024 r. Tych, którzy zechcą zadbać o kondycję fizyczną, z pewnością zainteresuje klub fitness sieci Xtreme.

– 16 listopada na Klientów czekać będą różnorodne atrakcje, takie jak występy grupy cyrkowej, pokazy iluzjonistyczne oraz bezpłatne, słodkie przekąski rozdawane przez hostessy. Ponadto Goście będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami – zapowiada właściciel Ozimska Park.

Dodatkowo do 18 listopada odbywa się Kiermasz Regionalny z lokalnymi produktami spożywczymi i unikalnymi ozdobami.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.