Ponad 400 uczniów rozpoczęło rok szkolny w PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

Pięćdziesięcioro pięcioro uczniów rozpoczęło, a trzysta siedemdziesięcioro dwoje wznowiło naukę w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.

Rozpoczęcie roku szkolnego w jednej z dwóch dobrzeńskich podstawówek podzielono na dwie tury. Najpierw oficjalnie wakacje zakończyli uczniowie klas I–III, a później IV–VII. Należąca do PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim VIII klasa rok szkolny rozpoczęła w budynku Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, gdzie od roku kontynuuje naukę.

Po przywitaniu uczniów i otwarciu roku szkolnego przez dyrektor placówki Gabrielę Matyszok głos zabrali również wicedyrektor szkoły Danuta Pason i proboszcz dobrzeńskiej parafii, ks. Jan Polok.

Później, w części artystycznej, w rejs statkiem swoich przyjaciół zabrali uczniowie klas II. Nawiązali nie tylko do zakończonych wakacji, ale również do rozpoczynającego się kolejnego roku nauki i szkolnych realiów.

W szkolnej sali gimnastycznej tyty odebrali uczniowie, którzy we wtorek pierwszy raz w życiu zasiądą w szkolnych ławkach. Pierwszakom wręczyły je Danuta Piechota, Marzena Kamińska i Karina Wajman, które objęły wychowawstwo nad trzema pierwszymi klasami.

Po zakończonych uroczystościach w hali, uczniowie i ich nauczyciele spotkali się również w klasach, w których poznali nowe plany lekcji i zostali poinformowani o ewentualnych zmianach. Natomiast pierwszaki poznały nowe towarzystwo, nauczycieli i budynek szkoły.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.