Po latach do Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim powróciła szkoła podstawowa. Setki uczniów na różnym stopniu edukacji rozpoczęło nowy rok szkolny. Przed nimi dziesięć miesięcy wytężonej pracy.

Mury Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim wypełniły się głośną wrzawą. Uczniowie po dwóch miesiącach przerwy powrócili do swojej szkoły. Pojawili się także nowi uczniowie, którzy dopiero rozpoczną naukę w dobrzeńskich podstawówce i liceum.

Uczniowie pełni powakacyjnych wrażeń i emocji rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. W Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi otwarto dwie klasy. W klasie o profilu ogólnym uczyć się będzie 24 uczniów, zaś w klasie o profilu biologiczno-chemicznej z grupą ogólną 19.

Ważnym momentem dla dobrzeńskiego Zespołu Szkół było przyjęcie nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Historia zatoczyła koło i po wielu latach w murach tej szkoły pojawiła się szkoła podstawowa. Edukację rozpoczęły klasy: pierwsza i siódma (PSP nr 3) oraz klasa ósma (PSP nr 1). Po raz pierwszy w ławkach zasiądzie dwudziestu pierwszaków.

Podczas uroczystych apeli złożono podziękowania wszystkim sponsorom, który przyczynili się do zakupu zewnętrznego defibrylatora AED. Obecnie trwa zbiórka na drugi przyrząd ratujący życie.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie