Radośnie było podczas trzeciego kiermaszu zorganizowanego przez popielowskie przedszkole. Na scenie królowały dzieci i ich zimowo-adwentowy repertuar. 

Plac kościelny był w sobotę wypełniony śpiewem dzieci, zapachem ciastek i igliwia. To za sprawą kiermaszu adwentowego zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole w Popielowie. Przedszkolaki radośnie przywitały Adwent.

Namiot wypełniony był rodzicami, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy kolejno prezentujące się na scenie. Wystąpiły dzieci z wszystkich pięciu grup. Zaprezentowały one przede wszystkim piosenki związane tematycznie z Adwentem, św. Mikołajem oraz zimą. Pomiędzy kolejnymi wokalnymi występami były także recytacje wierszyków, tańce oraz krótkie inscenizacje. 

Kiermasz był okazją do zaopatrzenia się w ciastka i pierniki. Stworzyły je dzieci podczas zajęć w przedszkolu. Były również ciasta upieczone przez rodziców oraz kreatywne i wywołujące uśmiech na twarzy Mikołaje i bałwanki. Nie zabrakło ciepłych posiłków i rozgrzewających napojów, które przygotowały pracownice. W Popielowie rozpoczął się już okres radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Fot. Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie