Prawie 120 przedszkolaków w oryginalnych strojach bawiło się z okazji trwającego karnawału. Dzieci raz w miesiącu ubierają się w ustalonym kolorze. 

Wychowankowie ze wszystkich grup Publicznego Przedszkola w Popielowie wzięli udział w balu przebierańców. Rodzice wykazali się sporą inwencją twórczą. Stroje dzieci niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Chłopcy przebrani byli m.in. za superbohaterów, policjantów oraz rycerzy, natomiast dziewczęta były księżniczkami bądź bohaterkami bajek. Wodzirej przeprowadzał konkursy oraz zabawy dla najmłodszych.

W roku szkolnym 2017/2018 nauczycielki wraz z pociechami realizują program edukacyjny „Matematyka w kolorach przyrody”. Raz w miesiącu organizowany jest tzw. „kolorowy dzień”. Wówczas wszyscy ubierają się na dany kolor, a zajęcia nawiązują do wybranej barwy.

We wtorek (6 lutego) dominował fioletowy. Dzieci w tym dniu tańczyły ze wstążkami i kokardkami w różnych odcieniach fioletu. Podopieczni wykonali obrazki, maski oraz nutki. Efekty ich pracy można podziwiać na gazetkach. W marcu kolorem przewodnim będzie zielony.

Fot. Przedszkole Popielów

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie