Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o zwiększeniu o 800 000 zł dofinansowania projektu pn. „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego”, którego beneficjentem jest Kędzierzyn-Koźle. Dziś w Strzelcach Opolskich podpisano aneks do umowy.

Subregion Kędzierzyńsko-Strzelecki otrzymał pieniądze, dzięki którym prowadzone są prace termomodernizacyjne w budynkach użyteczności publicznej. To projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a jego całkowita wartość przekracza 30 mln zł.

W projekcie, oprócz Kędzierzyna-Koźla, bierze udział 11 partnerów, z których większość zakończyła już realizację swoich zadań. W ramach projektu docelowo planowana jest termomodernizacja 15 budynków użyteczności publicznej.

Partnerami Kędzierzyna-Koźla w projekcie są gminy: Cisek, Reńska Wieś, Ujazd, Strzelce Opolskie, Zawadzkie, Jemielnica, Leśnica, Pawłowiczki i Bierawa oraz powiaty: kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki. A działania w ramach projektu to m.in. termomodernizacja szkół w Kędzierzynie-Koźlu, trzech przedszkoli w Strzelcach Opolskich i przedszkola w Raszowej, zespołu szkolno-przedszkolnego w Reńskiej Wsi, szkoły w Sieroniowicach w gminie Ujazd, zespołu szkół w Solarni w gminie Bierawa, budynku poczty i policji w Cisku, hali sportowej w Zawadzkiem, świetlicy wiejskiej w Piotrówce w gminie Jemielnica, domu kultury w Trawnikach w gminie Pawłowiczki oraz filii DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie.

Dodatkowe 800 000 złotych zostanie przekazane trzem partnerom projektu – gmina Reńska Wieś otrzyma 36 080 zł, Zawadzkie – 331 440 zł, a Powiat Strzelecki – 432 480 zł.

– Inwestycje realizowane w ramach tego projektu to inwestycje przemyślane. W kilkunastu obiektach są instalowane odnawialne źródła energii, wpływamy w ten sposób na zmniejszenie smogu. Jako samorządowcy dajemy dobry przykład mieszkańcom. Na przykładzie tych inwestycji mogą się uczyć, w jakim kierunku iść, jak remontować, dbając jednocześnie o jakość powietrza – mówi marszałek Andrzej Buła.

Fot. kapitan

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.