W najbliższą sobotę (10 lutego)  w opolskim Teatrze Lalki i Aktora prapremiera sztuki „Marvin” w reżyserii znanego ze współpracy z opolskim teatrem Pawłem Aignerem.

Z reżyserem Pawłem Aignerem po raz pierwszy opolska publiczność spotkała się w 2009 roku, kiedy na deskach dużej sceny wystawiono „Miłość do trzech pomarańczy”. Fantazyjno–sensacyjna wersja commedii dell’arte – odczytana została przez reżysera niezupełnie tradycyjnie. W muzycznym widowisku włoską komedię ludową połączono z dzisiejszym folklorem, muzyką hip-hop i swobodnym językiem. A po kilku latach, dwie ostatnie realizacje, „Trzej Muszkieterowie” i „Szelmostwa Skapena”, okazały się prawdziwym hitem. Przedstawienia te ściągnęły tłumy widzów do OTLiA, a sam reżyser zyskał ogrom fanów i wielbicieli swoich nietypowych, szalonych przedstawień. Czy nowa realizacja powtórzy sukces poprzednich sztuk? Pierwsi widzowie przekonają się już 10 lutego – bo na ten dzień zaplanowana jest prapremiera sztuki „Marvin”.

Tytułowy Marvin to… dinozaur. Marvin smuci się, bo jest przedstawicielem gatunku, który musi zniknąć. Melancholijny dinozaur, nad którym wisi widmo wyginięcia, spotyka na swojej drodze motyla, który wie, że będzie żył tylko dzień i z czym się pogodnie godzi, a także żółwia, który wie, że pożyje długo, ale możliwe, że w samotności. Czy jest jakieś wyjście z tej pogmatwanej sytuacji? Pozostawiamy to pytanie widzom. Publiczność na pewno zobaczy wiele zabawnych przygód, które w tym spektaklu rozgrywać się będą w scenografii starego cyrku. Humor słowny i sytuacyjny, ludzie, zwierzęta, owady, rekwizyty i przedmioty tworzą w tym spektaklu osobliwy świat, możliwy tylko na teatralnej scenie. Do tego teatralnego świata zaproszeni są wszyscy powyżej 7 lat.

Materiał i zdjęcie: OTLiA

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie