Z górą 250 Seniorek i Seniorów (powyżej 70. roku życia) uczestniczyło w biesiadzie zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka przez dzielnicowe rady Czarnowąsów i Borek.

Była kawa, ciasta i inne słodycze. Było oczywiście wspólne śpiewanie i występy artystyczne dzieci ze szkoły podstawowej w Czarnowąsach. Furorę zrobiły „Biedronki” z czarnowąskiego DPS-u.

Był także Bernhard Serwuschok, który wystąpił w roli sponsora. Ten kawaler maltański od lat sponsorował tutaj Wigilię. W tym roku, w związku z powiększeniem Opola, za późno dostał informację o jej organizacji i do Czarnowąsów nie przyjechał. Jest jednak człowiekiem konsekwentnym i tym razem słodkie paczki z przywiezionych przez niego darów trafiły do wszystkich uczestników biesiady.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.