Gościem honorowym X Parady Orkiestr Dętych była Orkiestra Reprezentacyjna Federalnych Sił Zbrojnych Niemiec – das Musikkorps der Bundeswehr. Ciesząca się światową sławą orkiestra wystąpiła w Polsce po raz pierwszy

Po przejściu parady przez miasto, każda z orkiestr zaprezentowała około 45-minutowy koncert na jednej ze scen w Prószkowie.

Były wśród nich:  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina, Orkiestra Dęta Górażdże Cement SA,  Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Kędzierzyn Koźle, Orkiestra Moravska Veselka z Czech, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice, Orkiestra Blasskapelle Świbie, Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Siewierz, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bazany. Miejska Orkiestra Dęta Żywiec, Orkiestra Dęta z Kotulina, 22.00 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys Żlinice oraz gospodarze Gminna Orkiestra Dęta z Prószkowa.

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.