Przedszkolaki z Dobrzenia Małego razem z rodzicami przygotowały wyjątkowe kalendarze adwentowe. W poniedziałek (4 grudnia) odwiedził je też uśmiechnięty święty Mikołaj. 

Przedszkolaki z Dobrzenia Małego przygotowały wyjątkowe kalendarze adwentowe i spotkały się z Mikołajem

Kreatywne, kolorowe, ze słodyczami lub świątecznymi zadaniami, w sumie w ich powstanie zaangażowało się ponad 30 dzieci. Wszystkie przedszkolaki, które przygotowały kalendarze otrzymały nagrody w postaci dyplomów i kolorowych puzzli. Kalendarze oczywiście mogły zabrać do domów i za ich pomocą odliczać czas do Bożego Narodzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia tych wyjątkowych prac. 

Każdy kalendarz wymagał wiele pracy i wszyscy, którzy się zaangażowali zasługują na nagrodę. Nie domyślam się co jest ukryte pod poszczególnymi numerami, z jednego tylko przeczytałyśmy super postanowienia, bo akurat były widoczne – mówi S.M. Pacyfika, dyrektorka przedszkola.

Zawsze adwent był takim szczególnym okresem, w którym staraliśmy się zwrócić uwagę na przyjście Pana Jezusa, żeby został przez nas dobrze przyjęty. Służyły temu różne postanowienia, zadania na każdy dzień i właśnie do tego nawiązują kalendarze adwentowe, które pomagają dziecku z takim większym zainteresowaniem przeżyć ten czas, który pozostaje do Bożego Narodzenia. Kalendarze pomagają także zwrócić uwagę na pełnienie dobrych uczynków, które otwierają nasze serca na drugiego człowieka i z większą radością przyjąć Jezusa, który chce do nas przyjść – dodaje S.M. Pacyfika.

Po uroczystym wręczeniu nagród, do przedszkola przyszedł wyczekiwany przez dzieci św. Mikołaj. Przedszkolaki przygotowały dla niego wierszyki i piosenkę z ciekawą choreografią taneczną. Uśmiechnięty biskup wręczył każdemu prezent, zapozował do zdjęć i dzwoniąc dzwonkami pożegnał maluchy.

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.