Trwają zapisy na warsztaty o tematyce antydyskryminacyjnej i migracyjnej prowadzone przez Ewę Jupowiecką ze Stowarzyszenia NOMADA. Warsztaty „Przekraczamy granice” odbędą się w środę (9 marca) w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Przeznaczone są dla studentów i młodzieży.

Jak informuje GSW, celem warsztatu „Przekraczamy granice” jest dyskusja na temat przekraczania granic w kontekście migracji i kryzysu humanitarnego na granicy, ale też refleksja dotycząca przekraczania granic w naszych głowach, myśleniu i postawach.

– Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się czym są stereotypy, jakie są ich źródła i funkcje. Jak stereotypy wpływają na sposób myślenia, zachowania i relacje międzygrupowe. Czym są uprzedzenia i jakie są ich konsekwencje oraz jak przeciwdziałać dyskryminacji i wspierać osoby jej doświadczające. Będziemy rozmawiać o tożsamości kulturowej, granicach wspólnoty i gotowości do ich poszerzania i otwierania – piszą organizatorzy wydarzenia.

„Przekraczamy granice” – warsztaty o tematyce antydyskryminacyjnej i migracyjnej w GSW

Prowadząca

Dr Ewa Jupowiecka – kulturoznawczyni, badaczka, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji praw człowieka, przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz nauczania dzieci z doświadczeniem migracji. Pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego Nomada jako edukatorka i tłumaczka międzykulturowa. Współautorka publikacji dotyczących problematyki związanej z wielokulturowością i procesem integracji.

Warsztaty „Przekraczamy granice” odbędą się w środę (9 marca) w sali na parterze GSW i potrwają od godz. 17.00 do 20.00, przeznaczone są dla młodzieży w wieku licealnym i studenci..

Wstęp jest wolny, konieczne zapisy: mwolnicka@galeriaopole.pl

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Gość w dom, Bóg w dom” Krzysztofa Tarnowskiego, którą do 27 marca można zobaczyć w galerii Aneks GSW. O wystawie pisaliśmy tutaj.

„Przekraczamy granice” – warsztaty o tematyce antydyskryminacyjnej i migracyjnej w GSW

Wystawa „Gość w dom, Bóg w dom”/Fot. Anna Plewa

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze