Prawie 200 paczek świątecznych rozdali w Kępie Święty Mikołaj i miejscowi społecznicy. Ozdobiony wóz zagościł w tej miejscowości 6 grudnia po godz. 16.00.

Rozświetlony i odpowiednio udekorowany pojazd pomieścił Świętego Mikołaja, elfy i prezenty dla najmłodszych. Ci z kolei czekali przy drodze, gdzie nietypowy wehikuł co chwilę się zatrzymywał. Dzieci nie tylko odbierały paczki, ale także pozowały do zdjęć z mikołajową świtą.

@opowiecie.info Prawie 200 paczek świątecznych rozdali w Kępie Święty Mikołaj i miejscowi społecznicy. Ozdobiony wóz zagościł w tej miejscowości 6 grudnia po godz. 16.00. #ŚwiętyMikołaj #Mikołaj #SantaClaus #SantNicolaus #Christmas #Christmas2023 #Święta #BożeNarodzenie ♬ Christmas – neozilla

– Nie sposób nas nie zauważyć, skoro od paru lat jeździmy po Kępie ciągnikiem siodłowym, który nazwaliśmy Rudolf – mówił Dariusz Sznotala z Kępy. – W tym roku paczki trafiły do ponad 190 osób. To jedno z wielu goszczących tutaj wydarzeń. W Kępie dużo dzieje się przez cały rok, dlatego zachęcamy wszystkich, by dołączali do nas i razem z nami tworzyli takie inicjatywy.

Rada sołecka kupiła paczki za część funduszu sołeckiego otrzymanego od gminy. Następnie przekazała je Świętemu Mikołajowi, który nie byłby w stanie pomieścić ich wszystkich w saniach ciągniętych przez renifery. W ten sposób, z pomocą miejscowych społeczników i elfów, mógł sprawnie dostarczyć prezenty do dzieci w Kępie.

– Przyjeżdżam do tej miejscowości od dawna i nie żałuję. Dzieciaki zawsze cieszą się z takiej wizyty, dostają prezenty i ten 6 grudnia dobrze im się kojarzy – podkreślał Święty Mikołaj. – W paczkach, które dziś rozwozimy, są między innymi kalendarz adwentowy, czekolada, jabłka i pomarańcze. Radość wśród najmłodszych jest jak co roku wielka. O to właśnie chodzi, to jest najważniejsze!

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.