Andrea Rischka, Zuzanna Herud, orkiestra Silver Brass i duet Aneta & Norbert to tylko część artystów, którzy wystąpią podczas koncertu adwentowego organizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00. Będzie transmitowane online na Facebooku Mniejszość Niemiecka w Opolu i kanale YouTube TSKN SKGD. Artyści będą występować na żywo przy akompaniamencie: Anny Pawłowskiej (bas), Dawida Mazurka (gitara), Olka Gonsiora (perkusja), Miłosza Bazarnika (pianino) i Kacpra Mikołajuka (saksofon).

W tym ósmym koncercie adwentowym opolskiego TSKN-u wystąpią: orkiestra Silver Brass, Andrea Rischka, Zuzanna herud, Joanna Wicher, Krzysztof Graca, Maja Gerstenberg, Natalia Płachetka, duet Aneta & Norbert, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gosławicach, Lena Jantos i Astrid Giza. Poprowadzą go natomiast Aneta Lissy-Kluczny i Norbert Rasch.

Wydarzenie zostanie sfinansowane: przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec. Partnerem koncertu będzie natomiast Filharmonia Opolska. Więcej informacji na stronie internetowej: www.skgd.pl.

11 grudnia koncert adwentowy Mniejszości Niemieckiej. Będzie transmisja online!

Zobacz również:

W Dobrzeniu Wielkim odbył się koncert „Muzyczna Mniejszość Niemiecka” [GALERIA]

Bawarskie klimaty w Krapkowicach – tak wyglądał miejscowy Oktoberfest! [GALERIA]

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.