Skrzynie do uprawy roślin, domki dla owadów, pergole, ławeczki oraz ozdobne lokomotywy i płotek stanęły na placu zabaw Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim.

Powyższe atrakcje przekazano do użytku w piątkowe (19.05) przedpołudnie. W wydarzeniu uczestniczyło pięć grup przedszkolaków, ich nauczycielki, pracownice firmy Prowod i prezes Mariusz Pelc, a także wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa.

– Koszt tej inwestycji wyniósł 10 tys. zł i pokrył go Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Wykonanie leżało natomiast po naszej stronie – mówiła Elżbieta Macioszek, kierowniczka działu komunalnego firmy Prowod. – To ogródek dla każdej z pięciu grup przedszkolaków. Mogą tutaj sadzić kwiaty, warzywa i owoce. Oprócz tego wykonaliśmy cztery domki dla owadów, dekoracyjne ciuchcie, dwie pergole, trzy ławeczki oraz drewniany płotek dekoracyjny imitujący duże kredki.

Podczas otwarcia prezes Prowodu, wójt i trójka przedszkolaków symbolicznie rozwiązali wstęgę, otwierając tym samym ogród na miejscowym placu zabaw. Następnie dzieci wykonały kilka piosenek, po czym wraz ze swoimi opiekunkami zabrały się za sadzenie roślin.

@opowiecie.info Skrzynie do uprawy roślin, domki dla owadów, pergole, ławeczki oraz ozdobne płotek i lokomotywy stanęły na placu zabaw Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim. #wiosna #wiosna2023 #przedszkole #DobrzeńWielki #Prowod ♬ Spring Garden – Will Hawkins

– Regularnie opowiadamy dzieciom, co się dzieje w świecie przyrody. Z zafascynowaniem oglądają tablice edukacyjne i filmy demonstracyjne, a od teraz mogą również spotkać się z żywą naturą i nauczyć pielęgnowania ogródków – podkreślała Beata Niedworok, dyrektorka Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim. – Dzieci dowiedzą się, skąd biorą się produkty ekologiczne, a dzięki domkom dla owadów wspólnie zadbamy o pszczoły i jednocześnie planetę. Dziękuję firmie Prowod za wykonanie ogródka, a panu wójtowi za pomoc finansową.

Sadzonki, które znalazły się w skrzyniach, ufundowali między innymi rodzice, wójt i spółka Prowod. Niejeden przedszkolak przyszedł tego dnia w stroju ogrodnika. Ponadto na miejscu czekały przygotowane wcześniej rękawiczki, taczki i narzędzia do sadzenia roślin.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.