Lekarz pierwszego kontaktu, pediatra, pielęgniarka i położna będą do dyspozycji w ośrodku zdrowia przy ul. Korfantego 1A w Chróścicach. Z powodu braku lekarzy i personelu placówka pozostaje zamknięta od marca 2022 roku. Jej ponowne otwarcie zaplanowano na 2 października – dokładnie na godz. 8.00.

„Po wielu staraniach podjętych przez Wójta Gminy Pana Piotra Szlapę udało się znaleźć podmiot, który będzie prowadził przychodnię w Chróścicach.  Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sosnowcu sp. z o.o. zadeklarował także wsparcie innych lekarzy specjalistów, część z nich w trybie wizyt prywatnych” – czytamy na stronie internetowej Gminy Dobrzeń Wielki.

Lekarze będą dostępni od poniedziałku do piątku. Oprócz tego pacjenci będą mogli korzystać z badań laboratoryjnych, a osoby samotne i osoby z niepełnosprawnościami również z darmowego transportu pomiędzy domem a przychodnią. Deklaracje do lekarza, pielęgniarki i położnej mieszkańcy będą mogli składać od momentu otwarcia ośrodka, a więc od 2 października od godz. 8.00.

Reaktywacja chróścickiej przychodni trwała kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. Temat pojawiał się podczas spotkań z mieszkańcami, wyborów sołeckich i sesji rady gminy. Niedawno poruszaliśmy go również na portalu opowiecie.info: Czy jest szansa, by Ośrodek Zdrowia w Chróścicach zaczął ponownie funkcjonować?

– Bardzo chcemy, żeby chróścicka przychodnia funkcjonowała, bo jest potrzebna wszystkim mieszkańcom, a zwłaszcza osobom starszym – podkreślał Józef Gregulec, radny gminy z Chróścic. – Im dłużej będziemy czekać, by zająć się tą sprawą, tym trudniej będzie ubiegać się o reaktywację ośrodka. Tym bardziej, że to nowoczesny obiekt, w naprawdę dobrym stanie i dobrze wyposażony.

Wreszcie powyższe starania przyniosły efekty.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.