Dr hab. prof. UO Kazimierz S. Ożóg podchwycił hasło rzucone podczas wtorkowej manifestacji pod opolskim Sądem Okręgowym przez mecenasa Andrzeja Tolla: „nasze manifestacje nic nie dają bo Ciebie z nami nie ma”. 

W rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, 13 grudnia, przed siedzibą opolskiego Sądu Okręgowego o godzinie 19:00 pojawi się także legendarny przywódca opolskiej „Solidarności”, Roman Kirsztejn.

– Projekty PiS, które Andrzej Duda zawetował w lipcu, wróciły. Przedstawione przez prezydenta we wrześniu projekty ustaw zostały przyjęte już przez Sejm i Senat. Niestety nadal łamią konstytucję – mówi Piotr Cykowski z Akcji Demokracji. – To moment próby i ostatni dzwonek. Prędzej czy później PiS zapłaci polityczną cenę za niszczenie demokracji. Władza obawia się protestu. Dlatego też tak długo przeciągała pracę nad ustawami. Wiedzą, że gdy zimno i święta za pasem, trudno nam protestować. Trudno, ale trzeba. Bo to czas próby dla nas i dla Polski.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.