W ten weekend (14 i 15 sierpnia) w Przysieczy będzie można się dowiedzieć o niezwykłych zastosowaniach ziół. Ponadto oferowana jest dobra zabawa, świetna muzyka, a także wyborne jedzenie.

Historia tego wydarzenia jest bardzo długa, gdyż sięga już 2002 roku. Wszystko zaczęło się od tego, że ówczesny sołtys- Krystian Janikula startował do konkursu Piękna Wieś Opolska, wtedy jednym z wymogów było zorganizowanie spotkania integracyjnego dla mieszkańców. Tamtego dnia narodził się pomysł na zorganizowanie Święta Ziół z okazji święta Matki Bożej Zielnej, które ma miejsce 15 sierpnia. Pierwszy z festynów tak bardzo spodobał się lokalnej społeczności, że w kolejnym roku odbył się ponownie. Wówczas zbudowana została scena, na której po dziś dzień odbywają się wszystkie występy.

Obecnie jednym z głównych organizatorów jest Krzysztof Janikula- syn Sołtysa, który był prekursorem tego wydarzenia.

– Moim marzeniem jest aby nasze Przysieckie Święto Ziół dorównało kiedyś Lecie Kwiatów w Otmuchowie- mówi Krzysztof Janikula

Przysieckie Święto Ziół trwa. Jest to już 20 taka impreza

Prowadząca Przysieckie Święto Ziół- Asia Wicher

Festyn będzie trwał dwa dni. W niedzielę (14 sierpnia) o brak nudy zadbała znakomita prowadząca Asia Wicher. Na dobry początek mogliśmy zobaczyć znakomity występ dzieci, które pod przywództwem Agnieszki Król zagrały na ukulele. Zespół ma nawet swoją nazwę- „Przyjaciele Ukulele”. Później wystąpili Zuzanna Król z tatą Grzegorzem, następnie ksiądz Józef Zura, który od bardzo dawna ćwiczy śpiew i jest w tym naprawdę dobry oraz czeski zespół BT-NOVA. Na koniec dnia o 20.30 wyruszyła zabawa z zespołem PRESTO. Natomiast w poniedziałek (15 sierpnia) wszystko zacznie się od Nabożeństwa w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Przysieczy, później gry i zabawy dla dzieci oraz występ mistrzyń świata w akrobatyce powietrznej Zuzanny i Juli Leśniewskich. Z kolei wieczorem odbędzie się kabareton na którym wystąpi Marcin Daniec oraz Krzysztof Respondek, a wszystko zakończy się zabawą w stylu lat 80. Z DJ Albertem.

-Mówiąc o atrakcjach należy także wspomnieć o tym, że w poniedziałek zjawi się Wojskowe Koło Łowieckie, które będzie promować swoją pracę jako myśliwi, będzie także Pani, która będzie opowiadać o ziołach leśnych. Chcą oni zostać już z nami na stałe- dodaje organizator

Przysieckie Święto Ziół trwa. Jest to już 20 taka impreza

Święto Ziół ma miejsce na placu festynowym na ul. Leśnej, gdzie z pewnością znajdą się zioła Ojców Franciszkanów oraz Gastronomia Party-Service z Przysieczy (fast-food, grill, pieczarkos) oprócz tego słodkości, napoje zimne i gorące, a także wesołe miasteczko.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".