Sportowe emocje i dobra zabawa towarzyszyły wszystkim grupom wiekowym uczestników Dobrzeńskiego Festynu Pokoleniowego odbywającego się z okazji kolejnej rocznicy istnienia TOR-u Dobrzeń Wielki. W miniony czwartek, 11 sierpnia, klub skończył 96 lat, a impreza z tej okazji odbywała się od piątku do niedzieli: 12-14 sierpnia.

Atrakcją na start była piątkowa zabawa z ekipą Mosquito, niegdysiejszej dyskoteki przy remizie w Chróścicach. Była to dobra okazja, żeby powspominać minione lata na imprezach „za miedzą”. Bawili się podczas niej nie tylko dawni bywalcy dyskoteki, ale także młodzież, która z racji wieku nie pamięta czasów świetności Mosquito.

Kolejnym punktem programu festynu był, jak od wielu lat, mecz ligowy pierwszej drużyny TOR-u. Dobrzeniacy, którzy po roku gry w 4. lidze znów spadli do klasy okręgowej, ugościli Iprime Bogacica. Niestety przegrali z tym kandydatem do awansu 2-4. Po meczu odbyła się kolejna dyskoteka, tym razem z DJ-em Dee Pushem. Zamknęła ona sobotnią część festynu.

– Kulminacja atrakcji przypadła dopiero na niedzielę – zaznaczył Michał Wolniczyk, sekretarz zarządu TOR-u. – Dobrzeński Festyn Pokoleniowy, jak sama nazwa wskazuje, ma łączyć pokolenia, przygotowaliśmy więc taki program, z którego skorzysta każda grupa jego uczestników. Większość atrakcji koncentruje się oczywiście wokół sportu, ale jeśli ktoś nie lubi ani piłki nożnej, ani innych dyscyplin, ten również znajdzie coś dla siebie.

Niedzielną część festynu rozpoczęły równolegle: warsztaty kulinarne z Pracownią Smaków, eliminacje do Mistrzostw Polski LZS Piłkarskich Piątek i turniej skata. W międzyczasie przy boisku stanęły dmuchańce dla dzieci, strażacy rozlali też dla nich pianę. Tego samego dnia można też było obejrzeć występy Orkiestry Dętej OSP Dobrzeń Wielki i artystów z miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, trening aikido, pokaz baseballa z zespołem Wizards Opole oraz turniej rzutów karnych.

Odbyła się też wystawa rowerów grupy „Kręcimy dla zabawy”, którą lokalna społeczność poznała już podczas czerwcowego festynu Odry Ślum, odbywającego się również w Dobrzeniu Wielkim. Oprócz tego, na uczestników czekało stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Dobrzenianki”, a wieczorem rozpoczęła się zabawa z zespołem Rodos.

Dobrzeński Festyn Pokoleniowy TOR Dobrzeń Wielki zorganizował dzięki pieniądzom z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, dokładnie w ramach projektu „Aktywna integracja. Łączy nas Odra – edycja II”. To kolejna po Zlocie Oldtimerów oraz festynach na stadionach Victorii Chróścice i LZS-u Kup impreza współfinansowana z tych funduszów. Następne będą wrześniowy Śląski Oktoberfest w Dobrzeniu Małym oraz grudniowa Parada Świąteczna w Chróścicach.

Na koniec warto jeszcze dodać, że patronat nad imprezą objęły Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim i Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował zaś portal internetowy i magazyn Opowiecie.info.

fot. Tomasz Chabior / TOR Dobrzeń Wielki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.