Puchar Polski Wojewódzki. Sensacji w ćwierćfinałach nie było, a Skalnik Gracze odpadł z rozgrywek [WYNIKI]

Skalnik Gracze – Stal Brzeg 1:2 (0:1)   © Tomasz Chabior

Do sobotniego ćwierćfinału Skalnik Gracze był ostatnim reprezentantem powiatu opolskiego, który pozostał w grze o zwycięstwo w wojewódzkich pucharach. Z rozgrywek wyeliminowała go trzecioligowa Stal Brzeg, z którą przegrał u siebie 1:2.

W pierwszej połowie piłkarze z Graczy prezentowali solidny poziom, ale to rywale byli lepsi i zasłużenie schodzili na przerwę prowadząc 1:0. W drugiej połowie zawodnicy Skalnika znacząco się poprawili i sprawiali oponentom niemałe problemy. Zgubiła ich jednak strata drugiego gola i nawet zdobycie w doliczonym czasie gry bramki kontaktowej nie przybliżyło ich do przedłużenia rywalizacji o dogrywkę, a nawet konkurs rzutów karnych.

– Stal była bardzo wymagającym rywalem pod względem piłkarskim, fizycznym i taktycznym. W niektórych momentach widać było naprawdę dużą różnicę. Myślę jednak, że na tle tak mocnego przeciwnika nie możemy się wstydzić naszego dzisiejszego występu – podkreśla Wojciech Lasota, trener Skalnika.

Stal Brzeg nie jest jedynym trzecioligowcem, który zagra w półfinale. Oprócz niej, do kolejnej fazy rozgrywek awansował także Ruch Zdzieszowice, który pokonał Unię Krapkowice 3:0. Tak się składa, że do finału dojdzie tylko jedna z tych drużyn, ponieważ Stal i Ruch spotkają się w półfinale.

Drugim meczem, w którym gra będzie się toczyła o finał będzie starcie dwóch czwartoligowców. Spotkają się w nim LZS Starowice Dolne i Polonia Nysa. Pierwszy z wymienionych zespołów pokonał w ćwierćfinale 2:0 MKS Wołczyn, a drugi wygrał 2:0 w Strzelcach Opolskich.

Półfinały pucharu zaplanowano na 24 kwietnia. Oba mecze mają odbyć się równolegle o godz. 17:00.