Kolorowo, wesoło i ciekawie – tak było na festynie rodzinnym w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Impreza została połączona z Dniem Sportu Szkolnego i w tym roku odbyła w się pod hasłem: „Razem możemy więcej”. 

Festyn rozpoczął się w sobotę, 25 maja, o godz. 10:00. Na miejscu zebrali się nauczyciele, rodzice i uczniowie, aby wspólnie świętować przy muzyce i różnorodnych atrakcjach. Na dobrzeńskiej scenie wystąpili uczniowie PSP z OS Dobrzeń Wielki, prezentując swoje taneczne, wokalne i cyrkowe pasje. Ponadto zabraknąć nie mogło rozgrywek rekreacyjno-sportowych, w których brali udział i rodzice, i uczniowie.

– Spotykamy się tutaj, aby sportowo i artystycznie spędzić sobotni dzień. Są występy artystyczne, konkurencje sportowe, mamy pokazy strażaków, pierwszej pomocy oraz Aikido. Występy prezentują dzisiaj wszystkie klasy 1-8. Wiadomo, że starsi uczniowie są bardziej zaangażowani w pomoc przy organizacji festynu, bo każde takie przedsięwzięcie wymaga sztabu ludzi – mówił Wojciech Lasota, dyrektor PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. – Chcemy pokazać, że nasza placówka to nie tylko mury szkolne i nauka, ale także wspólnie spędzony czas, gdzie możemy porozmawiać i się zintegrować. Składam więc ogromne podziękowania dla rodziców, nauczycieli i wszystkich naszych uczniów.

@opowiecie.info Występy artystyczne, rozgrywki rekreacyjno-sportowe czy różnorodna strefa gastronomiczna. W PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim odbył festyn rodzinny. 🎀🎈 #gminadobrzeńwielki #zabawa #muzyka #dzieci #uczniowie #rodzina #festyn #festynrodzinny ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Dobrze wyposażona strefa gastronomiczna to podstawa udanej imprezy. Tego dnia dla uczestników dostępne były m.in. ciepłe przekąski, ciasto, lody, popcorn i lemoniada. Dodatkowo była możliwość, by zakupić kwiaty i zioła, a uczniowie mogli też korzystać ze stoiska do malowania twarzy.

– Będę dzisiaj występować z moją koleżanką. Byłam kiedyś mażoretką, a taniec sprawia mi przyjemność i radość. Dobrze się czuję na scenie i lubię tańczyć przed publicznością – wyznała Emilia Kania, uczennica klasy 2B.

– Występy cyrkowe to moja pasja. Spodobały mi się różne rzeczy, np. robienie gimnastyki, chociaż jej nie używałem podczas dzisiejszego występu. Nasz pokaz opowiadał o tym, że klient nie chciał zapłacić w restauracji, i przez to kucharz się denerwował – przyznał Patryk Schwierz, artystka cyrkowy w grupie „Cudaki”. – Było fajnie, bardzo cieszy mnie występowanie.

Tegoroczny festyn rodzinny został połączony z Dniem Sportu Szkolnego. Hasło przewodnie imprezy to: „Razem możemy więcej”. Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzanie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.