Dr Joanna Filipczyk i dr Gerhard Schiller stworzyli dwujęzyczną (polsko-niemiecką) opowieść  pt. „O życiu i śmierci w Opolu” z podtytułem; „Stary cmentarz miejski 1813-1963”.

„Historia cmentarza przy ul. Wrocławskiej to część naszego wspólnego polsko-niemieckiego dziedzictwa. Dziedzictwa, które ponad 70 lat po II wojnie światowej powinno nas bardziej łączyć niż dzielić.” – pisze w e wprowadzeniu przewodniczący TSKN Rafał Bartek.

Książka sfinansowana została z budżetu obywatelskiego dlatego rozdawana jest za darmo.  W środowe popołudnie autorzy spotkali się z mieszkańcami Opola w Centralnej Bibliotece im. Josepha von Eichendorfa by opowiedzieć o swej pracy. Warto się o nią postarać, bo to dzieło niezwykłe i bardzo interesujące.

Rewelacyjna książka o cmentarzu na WrocławskiejRewelacyjna książka o cmentarzu na Wrocławskiej

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.