Wszyscy zakochani i nie tylko mogli, z okazji walentynek, wybrać się na niezwykłe wydarzenie jakim był wieczór liryczno-muzyczny. Impreza miała miejsce w Gminnym Ośrodku kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godz. 18.00. Dla obecnych wystąpili: Grzegorz Mazur, Danuta Orzeszyna, Alfred Polok i Marcin Łupiński. Cała impreza rozpoczęła się występem gitarowym Grzegorza Mazura. Pojawił się również Alfred Polok, który po raz kolejny zadziwił publiczność tańcem serpentynowym. Z kolei Danuta Orzeszyna zapoznała nas z miłosnymi wierszami.

A oto fragmenty tańca serpentynowego, w wykonaniu Alfreda Poloka:

Zainteresowanie występami naszej grupy teatralnej PantaŁyk, zawsze było duże. Kiedy jeszcze, pod kierownictwem Franciszka Sośnika, przedstawialiśmy na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, miniatury komediowe, czy inne sztuki, to publiczność dopisywała. Niejednokrotnie zapraszani byliśmy, z różnym repertuarem, do sąsiednich miejscowości, a nawet do Dobrodzienia, czy z poezją do Lądka Zdroju. Czy takie wydarzenia są potrzebne?  Ależ oczywiście! Zawsze mamy całą salę widzów i to jest odpowiedź. Niejednokrotnie jesteśmy pytani, przez osoby, które bywały na naszych przedstawieniach, kiedy znowu będziemy występowali, bo ostatnio było fantastycznie. Pomysł na dzisiejszy walentynkowy wieczór z poezją zrodził się w bibliotece. Pani Alicja, wpadła na pomysł, aby przygotować niespodziankę dla czytelników gminnej biblioteki. Poprosiła nas, jako grupę twórczą z naszego Domu Kultury, abyśmy umilili ten romantyczny wieczór zakochanych, nie tylko w poezji. Przygotowania nie trwały ani długo, ani krótko. My artyści, zawsze mamy jakieś asy w rękawach. Spotykamy się razem od kilku lat i jesteśmy w stanie umilić publiczności każdy cudowny wieczór – mówił Grzegorz Mazur, jeden z występujących.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".