Rozdano nagrody „Dobrzeński Talent”! Którzy uczniowie zostali docenieni za swoje sukcesy? [GALERIA]

© Tomasz Chabior

24 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Dobrzeń Wielki odebrało nagrody „Dobrzeński Talent” za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce. Wójt wręczył tym osobom symboliczne statuetki podczas środowej ceremonii, która odbyła się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.

Nagrodzone zostały mażoretki, tancerze, sportowcy, przyszli programiści, ekonomiści, językowcy i aktywiści. Wśród nich znaleźli się także laureaci konkursów wiedzy religijnej. Każdy z nich musiał wykazać się wybitnymi osiągnięciami i wysoką średnią ocen w nauce. Tytuły „Dobrzeńskich Talentów” dzieciom i młodzieży przyznała wyznaczona do tego kapituła.

Choć nie wszyscy dotarli na galę, to nagrody w tym roku otrzymały 24 osoby: Gabriela Dudek, Damian Pierskalla, Magdalena Kasperek, Julia Owsiak, Agnieszka Pęcherz, Liwia Worobiec, Emilia Gross, Wiktor Burnecki, Blanka Kaźmierczak, Sara Witczak, Filip Ledwolorz, Weronika Siejka, Alex Świerc, Nikola Halupczok, Wiktoria Mateja, Julia Smolińska, Sonia Kociok, Paulina Wójcik, Paweł Lazik, Laura Kokot, Anika Zdera, Marek Ozimek, Emily Przybyła oraz Karolina Piekorz.

Swoich reprezentantów wśród „Dobrzeńskich Talentów” miały więc Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Chróścicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Ostatnia z placówek była gospodarzem tegorocznej imprezy i tak się złożyło, że większość, bo 13 z 24 nagrodzonych, pochodziło właśnie z niej.

– Jako dyrektor, w skali od 1 do 10, wystawiłabym tej imprezie ocenę 10. Jestem dumna z nauczycieli, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość, ale przede wszystkim dumna z uczniów, którzy zostali nominowani i nagrodzeni. To ich talenty, ich praca i ich osiągnięcia, trzeba ich za to doceniać – mówiła Gabriela Matyszok, dyrektorka PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. – Takie imprezy są potrzebne nie tylko w naszej szkole, ale w całej gminie. To także okazja, żeby spotkać się z uczniami, nauczycielami i rodzicami z innych placówek, porozmawiać, wymienić doświadczenia, podpatrzeć przydatne pomysły. Wszystkim tym młodym ludziom z całego serca życzę rozwijania swoich pasji i talentów.

Środową ceremonię rozdania statuetek uświetniły występy artystyczne uczniów z PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. Zgromadzeni goście obejrzeli też popisy uczniów klas sportowych, które funkcjonują w tej placówce od wielu lat. Swoje umiejętności zaprezentowali chłopcy trenujący piłkę nożną oraz dziewczęta grające w piłkę ręczną. Goście zjedli też poczęstunek przygotowany przez Patryka Buchtę z „Pracowni Smaków” w Jełowej.

„Dobrzeńskie Talenty” wręczane są od lat każdego roku, a ich rozdania odbywają się zawsze w innej szkole z terenu gminy Dobrzeń Wielki. O przyznaniu tytułu decyduje kapituła powołana przez władze gminy, a statuetki wręcza wójt. Przyszłoroczną edycję najprawdopodobniej ugości Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Dobrzeńskie Talenty 2021 – lista nagrodzonych uczniów:

 1. Gabriela Dudek (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 2. Damian Pierskalla (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 3. Magdalena Kasperek (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 4. Julia Owsiak (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 5. Agnieszka Pęcherz (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 6. Liwia Worobiec (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 7. Emilia Gross (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 8. Wiktor Burnecki (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 9. Blanka Kaźmierczak (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 10. Sara Witczak (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 11. Filip Ledwolorz (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 12. Weronika Siejka (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 13. Alex Świerc (PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim)

 14. Nikola Halupczok (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 15. Wiktoria Mateja (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 16. Julia Smolińska (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 17. Sonia Kociok (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 18. Paulina Wójcik (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 19. Paweł Lazik (PSP im. Marii Konopnickiej w Chróścicach)

 20. Laura Kokot (ZS w Dobrzeniu Wielkim)

 21. Anika Zdera (ZS w Dobrzeniu Wielkim)

 22. Marek Ozimek (ZS w Dobrzeniu Wielkim)

 23. Emily Przybyła (ZS w Dobrzeniu Wielkim)

 24. Karolina Piekorz (ZS w Dobrzeniu Wielkim)

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.