W najbliższy wtorek (12 września) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. „Rozmowy o rzeźbach”poprowadzi prof. dr hab. Marian Molenda.

Jak co miesiąc do Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu zapraszane są osoby wysoko postawione, badacze naukowi, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. Ostatnim razem gościem był prof. dr hab. Jacek Lipok, który prowadził wykład pt. „O życiu jako zjawisku chemicznym”.

Zobacz także: „O życiu jako zjawisku chemicznym”. Już jutro odbędzie się kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Tym razem zaproszony został prof. dr hab. Marian Molenda, który jest kierownikiem Katedry Sztuk Pięknych Uniwersytetu Opolskiego. Zajmuje się rzeźbą kameralną, monumentalną, ceramiką, malarstwem i rysunkiem. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza nim, m.in.: w Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Rosji, USA i na Węgrzech. Jest także laureatem licznych nagród i wyróżnień regionalnych i ogólnopolskich. Ponadto to jest autorem kilkunastu pomników m.in.: w Katowicach, Nysie, Warszawie, czy Prudniku. W Opolu są to pomniki: Agnieszki Osieckiej, Jerzego Grotowskiego, Czesława Niemena, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, Edmunda Osmańczyka, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Witolda Pileckiego i popiersia Karola Cebuli. Jego prace znajdują się w wielu muzeach oraz w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Zobacz także: FIGURA – prof. Marian Molenda w Opolu

„Rozmowy o rzeźbie” kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. -Krakowskiej 32, w sali  307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Kolejne spotkania zaplanowane zostały na 10 października, 14 listopada i 12 grudnia.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

„Rozmowy o rzeźbie” kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".