Sezon letni nad kąpieliskiem Balaton w Dobrzeniu Wielkim oficjalnie rozpoczął się 25 czerwca i potrwa do końca sierpnia. To przyjemny czas dla miłośników pływania oraz plażowania i jednocześnie bardzo pracowity czas dla ratowników wodnych.

Dla wypoczywających nad Balatonem dostępne są dwie strefy. Bojki czerwone wydzielają obszar dla osób, które nie potrafią pływać, zaś żółty kolor bojek wyznacza strefę, gdzie kąpać mogą się tylko osoby potrafiące pływać. Jednak pomimo licznych apeli i corocznych informacji dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, nadal nierzadko zdarzają się nieszczęścia.

– Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zniwelować wypadków nad wodą, gdyż zawsze może zdarzyć się coś, co całkowicie nas zaskoczy — mówiła Julia Duda, ratowniczka wodna na Balatonie w Dobrzeniu Wielkim. – Staramy się jednak robić wszystko, by w maksymalnym stopniu ograniczyć wszelkiego rodzaju nieszczęścia. Często zwracamy uwagę korzystającym z Balatonu, oczywiście w trosce o ich bezpieczeństwo, ale każdy, kto wchodzi do wody, zawsze musi zachować ostrożność. Warto również zapoznać się z regulaminem kąpieliska i oczywiście chronić się przed słońcem.

Zjeżdżalnia nad Balatonem w Dobrzeniu Wielkim jest czynna codziennie od godziny 11:00 do 19:00. Nie może ona funkcjonować przez cały czas, ze względu na spore koszty utrzymania. Jednakże to, jak często funkcjonuje zjeżdżalnia zależy także od liczby chętnych, którzy chcą z niej korzystać. Kiedy zbierze się kilku- bądź kilkunastoosobowa grupa, może ona bezproblemowo poprosić ratowników, żeby uruchomili zjeżdżalnię.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.