Około 100 par tanecznych uczestniczyło w XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki. Zawody odbyły się w niedzielę (18 września) w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

W turnieju rywalizowały zarówno pary taneczne, jak i soliści, którzy przyjechali do Dobrzenia Wielkiego m.in. z województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego.

Młodzi artyści startowali w różnych kategoriach wiekowych: do 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat oraz powyżej 15 lat. Zaprezentowali oni taniec towarzyski, który dzielił się na standardowy i latynoamerykański. Nie zabrakło także tancerzy i tancerek z grupy Dance Team z Dobrzenia Wielkiego!

– Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego to zawsze duże wydarzenie w Dobrzeniu Wielkim – mówiła Karolina Anioł-Wiencek, kierowniczka turnieju. – Przygotowania do zawodów trwają długo, bo chcemy, zapewnić profesjonalizm i przyjazną atmosferę, zarówno dla tancerzy i tancerek jak i dla publiczności. To zaszczyt, że Dobrzeniu Wielkim możemy gościć artystów z całej Polski. Wkładamy więc sporo wysiłku, aby zawody były jak najlepiej zorganizowane i, by wszyscy przybyli na turniej czuli się u nas dobrze.

Zawody podzielono na 4 bloki:

  • Blok 1. godz. 11:00
  • Blok 2. godz. 13:00
  • Blok 3. godz. 15:00
  • Blok 4. godz.17:00

Jeden blok trwał od 1h do 1,5h, a po zakończeniu każdego bloku odbyło się uroczyste wręczenie nagród – medali i pamiątkowych pucharów. Taki podział znacznie usprawnił przebieg turnieju.

– Tańczę już 4 lata i jest to moja ogromna pasja – przyznała Zosia Pieczarka, 7-letnia tancerka grupy Dance Team z Dobrzenia Wielkiego. – Uwielbiam oglądać różne programy taneczne w telewizji i w przyszłości chciałabym wystąpić w jednym z nich, już jako profesjonalna tancerka. Teraz bardzo się cieszę, że biorę udział w turnieju tańca w Dobrzeniu Wielkim, bo jest to dla mnie wspaniała przygoda.

Organizatorem XIV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki była sekcja Dance Team z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. W wydarzenie zaangażowali się także: Karolina Anioł-Wiencek i Krzysztof Musioł z dobrzeńskiego klubu tanecznego oraz rodzice młodych tancerzy.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.