Stres przed maturą, jak i podczas samego egzaminu dojrzałości, jest zjawiskiem naturalnym. Dziś maturzyści musieli poradzić sobie z nim podczas egzaminu z języka polskiego.

Maturzyści zmagali się z językiem polskim już od godziny 9:00, a na rozwiązanie testu mieli około 170 minut. Po tym czasie maturzystów czeka chwila przerwy, a o godz. 14:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin maturalny z języka polskiego jako przedmiotu obowiązkowego składa się z części pisemnej i ustnej. Poziom rozszerzony składa się tylko z części pisemnej.

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu. Jej wyniki decydują o dalszej edukacji. Aby zaliczyć pozytywnie egzamin maturalny, wystarczy uzyskać co najmniej 30% punktów z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej oraz osobno 30% w części pisemnej i przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎ Uczniom, którym nie powiedzie się przy jednym z przedmiotów w pierwszej próbie, zaplanowano termin egzaminu poprawkowego, który odbywa się w sierpniu.

Teraz przystępujący do egzaminu mają przed sobą dwa dni wolnego, a w poniedziałek 7 maja rozpocznie się egzamin z matematyki. We wtorek czas na język angielski, w środę na matematykę na poziomie rozszerzonym, w czwartek biologię, a w piątek wiedzę o społeczeństwie. Egzaminy trwają do 25 maja.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie