Rusza druga edycja projektu „Moja Europa”, który ma wspomóc nauczycieli we włączaniu w ich działania treści związanych z edukacją antydyskryminacyjną, prawami obywateli Unii Europejskiej oraz inicjatywami europejskimi dla młodzieży. Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zaprasza nauczycieli z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego do wzięcia udziału w cyklu szkoleń prowadzonych przez doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych ekspertów.

Stowarzyszenie Semper Avanti na zlecenie Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej prowadzi w 2018 r. szkolenia dla nauczycieli w ramach drugiej edycji projektu „Moja Europa”. Zajęcia prowadzone są w szkołach ponadpodstawowych i podstawowych przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów w trzech modułach tematycznych:

1.      Wokół dyskryminacji – narzędzia diagnozowania, reagowania i przeciwdziałania dyskryminacji, mowie nienawiści i przemocy rówieśniczej występującej w szkole oraz w Internecie z uwzględnieniem tematyki antydyskryminacyjnej i równościowej, podstaw prawnych oraz informacji o organizacjach udzielających wsparcia w powyższym zakresie,

2.      Prawa człowieka i obywateli Unii Europejskiej – edukacja na rzecz zwiększenia świadomości i aktywności obywatelskiej oraz edukacja o wartościach, w tym: prawa człowieka, międzynarodowe systemy ochrony praw człowieka czy ochrona praw wynikających z obywatelstwa UE,

3.      Programy i inicjatywy europejskie stworzone w celu wyrównania szans dla młodzieży, takie jak: Erasmus+ (adekwatne sektory i akcje w jego ramach), inicjatywa UE Gwarancje dla młodzieży, Europejski Korpus Solidarności, Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, aktualne konkursy UE adresowane do młodzieży itp.

Zajęcia z każdego modułu odbywają się w wymiarze 10 godzin lekcyjnych. Liczba nauczycieli uczestniczących w module wynosi minimalnie 10 osób i maksymalnie 30 osób.

Projekt odbywa się na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego oraz lubuskiego. Realizacja wszystkich szkoleń musi zakończyć się do 30 listopada 2018 r.

Nauczyciele mogą uczestniczyć w dowolnej liczbie modułów. Ukończenie każdego z nich jest skutkuje otrzymaniem certyfikatu.  Każdy uczestnik otrzyma także informacje i materiały dydaktyczne do wykorzystania w pracy z uczniami.

Deklaracja, warunki i zaproszenie dostępne są TUTAJ.

Inf. ec.europa.eu/poland/events/180419_my_europe_workshops_pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.