Turniej piłki nożnej, występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, a także bogato wyposażony bufet to niektóre z atrakcji, jakie czekały na boisku LZS w Kup. W niedzielę (2 lipca) odbył się tam festyn sportowy , który poprzedziła sobotnia zabawa taneczna. 

Festyn rozpoczął się już w sobotni wieczór (1 lipca), gdyż właśnie wtedy, o godz. 20:00, odbyła się zabawa taneczna z zespołem Omega. Jednak to właśnie niedziela była dniem, podczas którego działo się najwięcej.

Przybyli na festyn mogli korzystać z bogato wyposażonego bufetu i podziwiać występy artystyczne przygotowane przez zespoły działające w GOK Dobrzeń Wielki. Z kolei na najmłodszych uczestników imprezy czekały gry i zabawy z animatorem, bańki mydlane, malowanie twarzy, robienie tatuaży, warkoczyków oraz darmowa zjeżdżalnia dmuchana.

@opowiecie.info Turniej piłki nożnej, występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci czy też bogato wyposażony bufet, to niektóre z atrakcji, jakie czekały na boisku LZS w Kup. 2 lipca odbył się tam festyn sportowy, który poprzedziła zabawa taneczna. ⚽🎊 #sport #pilkanozna #zabawa #festyn #festynsportowy #wakacje #summer #fun #football ♬ Cheerful and cute like Disney’s parade

Jedynym z najważniejszych punktów w programie festynu był turniej piłki nożnej 6-osobowych drużyn amatorskich. – Do sportowego konkursu piłki nożnej zostało zgłoszonych 6 drużyn: LKS Start Siołkowice, FC Po Nalewce, Goldbar, Aldona Bynd, LKS Kozio Team i Dzik Team. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić i że nie będzie to tylko rywalizacja, ale także świetna zabawa – zaznaczał Michał Kołtuński, prezes LZS Kup. – Ponadto czekają także inne atrakcje m.in.: występy artystyczne, zabawy dla dzieci, a do tego potrawy z grilla, piwo, napoje, kawa ciasto i lody.

Wyniki turnieju piłki nożnej 

1. miejsce – Dzik Team
2. miejsce – Aldona Bynd
3. miejsce – LKS Kozio Team
4. miejsce – Gold Bar
5. miejsce – Fc Po Nalewce
6. miejsce – LKS Start Siołkowice

O godz. 17:00 na scenie wystąpił duet – Agnieszka i Piotr Szefer, zaś o godz. 20:00 była okazja, by ponownie pobawić się przy muzyce, tym razem uczestnicząc w disco-zabawie.

Organizatorem festynu sportowego był LZS Kup. Partnerami imprezy byli: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, gmina Dobrzeń Wielki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Wydarzenie zostało sfinansowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.