Pod remizą strażacką w Pokoju odbył się piknik z okazji 25-lecia obrony województwa opolskiego. Wśród atrakcji sobotniej (1.07) imprezy znalazły się: warsztaty artystyczne, występy taneczne, pokaz rolkowy, koncerty i obficie zaopatrzony bufet.

Podczas warsztatów artystycznych uczestnicy pikniku, szczególnie ci najmłodsi, próbowali sił w kilku dziedzinach. Były to: scrapbooking, decoupage, malarstwo, rysunek, collage i ceramika. Tematyka prac – zgodnie z myślą przewodnią imprezy brzmiącą „Województwo opolskie oczami przyszłych artystów” – nawiązywała do Opolszczyzny, jej symboli i miejsc, które warto odwiedzić.

@opowiecie.info Tak w Pokoju świętują 25. rocznicę obrony województwa opolskiego. Atrakcji mnóstwo, od warsztatów i zabaw dla dzieci, przez występy artystów, aż po smaczne przekąski. #Pokój #GminaPokój #OSPPokój #Opolszczyzna #województwoopolskie #opolskie #obronaOpolszczyzny ♬ Summer Trip

– Wspieramy talenty artystyczne, taka jest główna idea naszego pikniku. Stąd też strefa warsztatów, występy taneczne i koncerty zespołów, które dopiero się promują – mówiła Aleksandra Łukaszczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju. – Zaprosiliśmy zespoły z całego województwa opolskiego, wokół regionu skupia się również tematyka pozostałych atrakcji. Atmosfera jest pozytywna, pogoda i frekwencja dopisują, a dzieci fantastycznie się bawią.

W programie wydarzenia znalazły się też występy taneczne. Miejscowe grupy dziecięce zaprezentowały podczas nich tańce: disco, balet i fit kids. Później odbyły się też koncerty zespołów: 8 Rano, Metal Thunder i TWA.

W międzyczasie uczestnicy pikniku obejrzeli pokaz rolkowy, który miał zachęcić do udziału we wtorkowych (4.07) warsztatach finansowanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Podczas nich dzieci będą szkolić swoje umiejętności i dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się na rolkach.

Pozostałymi atrakcjami wydarzenia były między innymi: dmuchaniec dla dzieci, fotobudka, malowanie twarzy, bogato zaopatrzony bufet oraz punkt, w którym można było zasięgnąć informacji na temat atrakcji gminy Pokój i całej Opolszczyzny, a także zjeść babeczkę i otrzymać tematyczną pamiątkę.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Odnowy Wsi Krogulna. Współorganizatorami były natomiast: rada sołecka miejscowości Pokój, Koło Gospodyń Wiejskich w Pokoju, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pokoju, Urząd Gminy w Pokoju oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pokoju.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, piknik był zresztą współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego. Natomiast portal informacyjny i miesięcznik Opowiecie.info objął piknik patronatem medialnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.