Wszystkie cztery sety rozstrzygała różnica dwóch punktów, a w pierwszym i trzecim trzeba było grać na przewagi. W meczu 18. kolejki Tauron Ligi, który odbył się 3 lutego w opolskiej Stegu Arenie, Uni Opole pokonało Radomkę Radom 3-1.

W pierwszym secie obie ekipy wymieniały się prowadzeniem. Do wyniku 4-4 w lepszym położeniu było Uni, a do 8-8 Radomka. Później do 11-11 znów Uni, do 12-12 Radomka i do 14-14 Uni. Następnie przyjezdne prowadziły aż do 18-18, po czym do 20-20 inicjatywę przejęły miejscowe. Gdy natomiast radomianki doszły do rezultatu 21-23, opolanki zapunktowały trzy razy z rzędu i było już 24-23. Ostatecznie te drugie zatriumfowały 26-24.

Po zmianie stron prowadziły już tylko „Wilczyce z Opola”. Rozpoczęły bardzo pewnie i po chwili było już 3-1, a potem też 7-4, 8-5, 9-6 i 10-7. Wtedy Radomka wyrównała (10-10), ale tylko na moment, bo Uni odbudowało trzypunktową przewagę, którą następnie powiększyło do czteropunktowych rezultatów 16-12 i 17-13. Zapas ten jednak malał, aż na tablicy pojawił się stan 22-22. Opolanki zdołały jednak zwyciężyć 25-23.

Trzecia odsłona mogła być dla Uni rozstrzygającą, ale gościnie zdołały w niej uratować się przed porażką 0-3. Była to najbardziej wyrównana część meczu, w której żadna z ekip nie odskoczyła drugiej na więcej niż dwa punkty. Przez większość seta dzieliło je tylko „oczko”, było też aż dwadzieścia jeden stanów remisowych. W ścisłej końcówce, gdy gra toczyła się już na przewagi, to Radomka okazała się skuteczniejsza i wygrała 27-25.

Set numer cztery był więc dla Uni Opole ostatnią szansą, by zgarnąć za ten mecz pełną pulę. Jednocześnie Radomka Radom walczyła w nim o to, by dopisać sobie w tabeli co najmniej punkt. Triumfy 3-0 i 3-1 dają bowiem trzy „oczka”, 3-2 dwa, a porażka 2-3 jedno. Kto natomiast przegrywa 0-3 lub 1-3 pozostaje bez punktów. Aż do stanu 22-22 „Wilczyce” prowadziły tylko raz – 15-14. Dopiero czteropunktowa seria w końcówce pozwoliła im przekuć 20-22 w 24-22 i po chwili zwyciężyły 25-23. Ustaliły tak wynik meczu jako 3-1.

Triumf przeciwko radomiankom sprawił, że po 18. kolejce Uni ma 26 punktów i zajmuje 6. miejsce. Opolskie siatkarki wyprzedziły dzięki temu Radomkę Radom, do której traciły przed spotkaniem punkt, będąc o jedną lokatę niżej. Taka pozycja daje im na ten moment awans do ćwierćfinału fazy play-off. Oznacza ona mecz przeciwko trzeciej ekipie ligi, a tą jest obecnie Stal Bielsko-Biała. Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko cztery starcia.

Najbliższe spotkanie opolanki rozegrają w niedzielę – 11 lutego. O godz. 13.00 zmierzą się na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Chemikiem Police. Z kolei 24 lutego „Wilczyce” ugoszczą dziewiąty w tabeli Volleyball Wrocław, a 2 i 9 marca czekają je dwa wyjazdy. Podczas pierwszego z nich zagrają z ŁKS-em Łódź, a podczas drugiego – z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

Uni Opole – Radomka Radom 3-1
(26-24, 25-23, 25-27, 25-23)