Taki pomysł oczywiście nie ma żadnego uzasadnienia historycznego, astronomicznego ani nawet religijnego. Ale o ile przyjemniej jest gdy coraz częściej zza chmur wygląda słońce i kwitną już pierwsze fiołki… Do takiej konstatacji skłoniła mnie rzeczniczka starostwa opolskiego Monika Kluf przedstawiając najnowszy firmowy kalendarz.

– Nawet gdy pogoda pierwszego dnia wiosny nie zachęca do spacerów, można nacieszyć oko zdjęciami przyrody powiatu opolskiego w ramach cyklu #powiatznatury. – informuje Rzeczniczka.

Cykl zyskał drugie życie w formie kalendarza pod tą samą nazwą (to już druga edycja). Warto zaznaczyć, że zarówno cykl, jak i kalendarz wymyślili i realizują pracownicy Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego, którzy są miłośnikami przyrody zawodowo i z pasji. A są to: Ewa Podlaska – Soszyńska, @Maciej Wyszyński i @Joanna Ostapowicz.

– Fotografie cieszyły się dużą popularnością. Jest pomysł, by kolejna edycja miała szerszą dystrybucję – dodaje Henryk Lakwa – Starosta Opolski.

Poniżej zdjęcia z kalendarza na rok 2023, te ze śniegiem pominęliśmy, by nie kusić zimy wiosną.

Rok powinien się zaczynać na wiosnę!

fot. Starostwo Powiatowe w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.