Śląski Oktoberfest przyciągnął tłumy – w Dobrzeniu Małym bawili się do rana [GALERIA, AUDIO]

© Tomasz Chabior

Kilka tysięcy osób bawiło się podczas drugiej edycji Śląskiego Oktoberfestu w Dobrzeniu Małym. Bawarski klimat zagwarantowały złocisty trunek, muzyka, przebrania i dekoracje.

Sobotnia impreza była największą pod względem frekwencji, która w tym roku została zorganizowana w gminie Dobrzeń Wielki. Podczas niej bawiły się osoby nie tylko z Dobrzenia Małego i okolicznych wsi czy dzielnic, ale także goście z miejscowości położonych nieco dalej.

– ocenił Łukasz Prudlik z Dobrzenia Wielkiego.

Zabawę rozpoczął korowód spod stacji benzynowej w Dobrzeniu Małym aż do placu przy siedzibie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dotarciu uczestników na miejsce, otworzono pierwszą beczkę piwa i w ten sposób oficjalnie rozpoczęto imprezę.

Rekord Polski w Krattenwals

Najważniejsze tego dnia było ustanawianie rekordu Polski w tańcu ze skrzynkami piwa, czyli Krattenwals. Podczas dobrzeńskiego oktoberfestu jednocześnie zatańczyły go 184 osoby, a rekord uprawomocnili reprezentanci warszawskiego biura rekordów, którzy przyznali też organizatorom specjalny certyfikat.

Jednak atrakcji było jeszcze więcej! Bawić się można było przy muzyce wykonywanej przez zespoły Kwaśnica Bavarian Show, Szafir i Melodia oraz gwiazdę wieczoru – Tobiego z Monachium. Zabawę rozkręcali też DJ Papcio i DJ Romus.

– mówiła Małgorzata Świerc z Borek.

Posłuchać można było także Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzeniu Wielkim i obejrzeć występy artystów grupy cyrkowej „Cudaki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Dla aktywnych pań przygotowano również kilkanaście minut zumby „Zumba aus Tirol”.

– tłumaczyła Natalia Morawska z klubu „Jumping Freak” w Dobrzeniu Wielkim, która poprowadziła „Zumba aus Tirol”.

Śląski Oktoberfest odbył się w Dobrzeniu Wielkim drugi raz i po raz kolejny zgromadził tłumy świetnie bawiących się miłośników bawarskich klimatów. Zorganizowało go stowarzyszenie „Borki – aktywni razem”.

– Chcieliśmy zorganizować coś, co przyciągnie ludzi w każdym wieku, którzy będą się tutaj integrować. Po zeszłorocznej edycji docierało do nas dużo pozytywnych opinii, dlatego postanowiliśmy przygotować drugą edycję, a w przyszłym roku mamy zamiar zorganizować też trzecią – zapowiedziała Alicja Kokot, prezes stowarzyszenia.

– Żeby się udało, potrzebne będą jednak fundusze, dlatego rywalizujemy o nie w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Każdy głos oddany na nasz subregionalny projekt „Aktywna integracja – łączy nas Odra” ułatwi nam organizację kolejnego Śląskiego Oktoberfestu – informowała Alicja Kokot.

autor filmu: Annter3

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.