Fundacja Dla Dziedzictwa wraz z gminą Ujazd organizują konkurs dla cukierników i florystów cukierniczych na „słodki dywan kwietny”. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie symbolicznego wyrobu cukierniczego, na bazie miodu z posypką z motywem kwietnego dywanu (żywe kwiaty, lukier kwietny itp.).

Konkurs będzie trwał do 25 listopada 2022 r. Składa się z dwóch etapów–części informacyjno-opisowej gdzie zgłoszenia należy dokonać do 10 listopada br., i degustacji wyrobu w dniu 25 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Konkurs adresowany jest do profesjonalnych firm cukierniczych, florystów cukierniczych, a także do Kół Gospodyń Wiejskich, rodzin z dziećmi, małych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i osób fizycznych. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja niecodziennego ciasta, które zachwyci oryginalnością, smakiem, finezją oraz symbolicznym nawiązaniem do tradycji układania dywanów kwietnych kultywowanej w Kluczu, Olszowej, Zalesiu Śląskim i Zimnej Wódce, która w grudniu 2021 r. została wpisana na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO.Słodki dywan kwietny, konkurs na wyrób cukierniczy  trwa

Wykonane prace oceniać będzie jury, w skład którego wchodzić będą: Burmistrz Gminy Ujazd (Przewodniczący Jury), Joanna Cicha-Kuczyńska, Radca ds. UNESCO w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Józef Kaczmarek, Burmistrz Uniejowa,  prof. Katarzyna Smyk; Rajmund Muskała, przedstawiciel depozytariuszy; Helena Wojtasik, Prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych; Katarzyna Polaczek, dziennikarka TVP3Opole, przedstawiciel BBC i Prezes Fundacji „Dla Dziedzictwa”.

Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1000 zł oraz pamiątkowy dyplom. Przede wszystkim będzie mógł liczyć na zamówienia, bowiem zwycięskie ciasto zostanie słodkim symbolem tradycji układania dywanów kwietnych i będzie towarzyszyło warsztatom, spotkaniom partnerskim i innym uroczystościom związanym z promocją tradycji układania dywanów kwietnych.

Szczegóły w regulaminie: regulamin_konkurs

formularz konkursu dla cukierników

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".