W poniedziałek (3 października) odbyła się akcja policjantów ruchu drogowego Trzeźwy poranek na drogach krajowych. Funkcjonariusze na terenie całego województwa sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W trakcie trzygodzinnej akcji policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierujących.

Akcja Trzeźwy poranek na drogach krajowych odbywała się w poniedziałek (3 października) od godz. 5.00 do godz. 8.00 na wybranych odcinkach dróg krajowych naszego województwa. W działaniach zaangażowane było kilkadziesiąt patroli, w tym te wchodzące w skład grupy SPEED.

– Celem działań było wyeliminowanie kierujących po spożyciu alkoholu oraz podobnie działających środków odurzających, w myśli zasady Zero Tolerancji dla nietrzeźwych kierowców – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu. – W trakcie kilku tysięcy badań policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierowców.

Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje: Jeśli widzimy, że ktoś może kierować pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W czasie działań przedstawiciele Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozdawali kierowcom materiały profilaktyczne oraz jednorazowe alkotesty do samodzielnej kontroli stanu trzeźwości.

fot. KWP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze