W Teatrze Eko-Studio w Opolu trwają próby spektaklu, w którym główną rolę odegra smog, zmora naszych czasów, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Spektakl adresowany jest do najmłodszych widzów – do młodzieży szkolnej i przedszkolaków.

„Smog” na deskach Teatru Eko-Studio. Bez ognia, ale z dymem

Reżyser przedstawienia, dyrektor tej prywatnej sceny, Andrzej Czernik, postanowił edukować poprzez zabawę. Palacz zamiast węgla spala śmieci, plastiki, stare buty. Z komina wydobywają się trujące związki, po sali roznosi się żrący zapach. Widzowie w trakcie spektaklu poznają skutki takiego niefrasobliwego działania. Finałem jest konfiskata śmieci, dzięki temu na błękitnym niebie pojawia się noworoczna gwiazdka.

Przedstawienie wystawione zostanie na zaimprowizowanej scenie w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Opolu 4 grudnia. Tytuł spektaklu: „Drużyna Zet”.

Jednocześnie  zespół Teatru Eko-Studio przygotowuje premierę dla dorosłych. Będzie to komedia Antoniego Czechowa, „Niedżwiedż. Oświadczyny”. W spektaklu wystąpią: Andrzej Czernik, Arleta Los-Płaszewska oraz Łukasz Schmidt.

Premiera 1 i 2 grudnia. Będzie to wieczór andrzejkowy w Teatrze Eko-Studio. Każdy Andrzej na spektakl wchodzi za darmo.

Fot. Janusz Maćkowiak

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie