Wręczono porozumienia  i umowy na realizację projektów w ramach  Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego  na zadania: „Dziś orlik klubowy, jutro Stadion Narodowy – 7 edycja”, „Piłkarskie witaminy!” i „Nordic wOOLking – marsz po zdrowie”- II edycja”.

Zadanie subregionalne pn. „Dziś orlik klubowy, jutro Stadion Narodowy – 7 edycja”, obejmuje powiat brzeski i nyski. Od samego początku z powodzeniem wygrywa kolejne edycje MBO. W ostatnim głosowaniu na ten projekt postawiło blisko 5 tysięcy osób.

– Projekt od samego początku zakłada przeznaczenie środków na sprzęt sportowy. To już siódma edycja, którą udało się nam wygrać. Część pieniędzy przeznaczamy także na wyposażenie klubów sportowych, trenerów, wyjazdy i obozy dla dzieci i młodzieży w wielu 7 – 18 lat – wyjaśnił wójt Pakosławic Adam Raczyński.

Na piłkę nożną stawia także gmina Branice, która wraz z partnerami chce rozwijać pasje i talenty sportowe najmłodszych.

– Drugi raz z rzędu udało się nam wygrać z projektem „Piłkarskie witaminy”. Działamy z naszymi partnerami z Krapkowic, Kietrza i Baborowa. To turniej, zawody dla dzieci. Będziemy chcieli zaprosić także trenerów z pobliskiej Republiki Czeskiej. Planujemy także kongres trenerski – zapowiedział Sebastian Baca, wójt gminy.

– My w Oleśnie stawiamy na bardzo popularne kije nordic walking. Okazuje  się, że sport to nie tylko piłka nożna – przekonywała Agnieszka Drożdżol-Brzęczek z Klubu Sportów Ekstremalnych.

– Będziemy kontynuować nasz projekt. W ubiegłej edycji wzięło udział 3 tysiące osób. Jest on skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, czyli do wszystkich. Liczymy, że tym razem uda nam się zgromadzić jeszcze więcej zainteresowanych i będzie jeszcze bardziej aktywnie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa opolskiego – zachęcała Magdalena Opołka z Klubu Sportów Ekstremalnych z Olesna.

Zadanie polega na przeprowadzeniu kompleksowych zajęć nordic walking. Oprócz spacerów, uczestnicy zajęć nauczą się prawidłowej techniki marszu, zaplanowane są też ćwiczenia siłowe i wzmacniające oraz zabawy ruchowe. Wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Do 7. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 83 propozycje. Mieszkańcy regionu mogli wybierać swoich faworytów wśród 77 zadań. W głosowaniu wzięło udział prawie 85 tysięcy mieszkańców województwa opolskiego, którzy oddali ponad 160 głosów (na zadanie powiatowe i subregionie). Wyłonionych zostało sporo zadań w obszarze aktywności i sportu.

– Jako samorząd województwa stawiamy na sport dzieci i młodzieży. Cieszy mnie, że znalazło to odzwierciedlenie w tych wartościowych projektach – zachwalał wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.