Spotkanie pt. Wolna edukacja demokratyczna w świetle badań odbędzie się 9 listopada od 17:00 do 19:30 w sali sejmiku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

Aktualnie na świecie jest już ponad 200 podobnych inicjatyw. W Polsce to początek, pierwsze pięć lat. Dlatego wielu rodziców, nauczycieli i innych osób przygląda się temu zjawisku. Sporo osób chce poznać je z bliska, poznać dane, analizy, badania, strukturę, wyniki raportów.

Wielu rodziców, edukatorów czuje potrzebę poznania jak działa taka forma edukacji, jakie są losy absolwentów, czym różni się w wynikach badań. Odpowiadamy na tą potrzebę.

Spotkanie będzie składało się z trzech części:

1) Wykładowej z ekspertką

2) Dyskusyjnej z moderatorem i ekspertką

3) Networkingowej w kuluarach z zainteresowanymi

Tym razem ekspertką będzie Dominika Hofman – Kozłowska.

Dominika w obszarze naukowym podejmuje refleksje nad kondycją szkoły oraz rozwojem edukacji demokratycznej i integralnej. W obszarze aktywności zawodowej i społecznej prowadzi szkolenia, głównie dla nauczycieli i edukatorów. Jest założycielką i koordynatorem Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów, w ramach którego corocznie uczy się około 700 uczniów. Jest jedną z inicjatorek Otwartych Spotkań Dydaktycznych dla kadry UŚ. Współpracuje z Collegium Wratislaviense, w ramach projektów: „Szkoła Tutorów” oraz „Akademia Innowacji”. Zaangażowana jest także we współpracę ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie, w ogólnopolskie projekty dotyczące popularyzowania dydaktyki cyfrowej. Uwielbia Polską Szkołę Reportażu, podróże wszelakie i jogę.

Dominika jest trenerem, tutorem i edukatorem. W obszarze naukowym podejmuje refleksję nad przyszłością i rozwojem integralnej edukacji, przygotowując swój doktorat na Uniwersytecie Śląskim. Realizuje ogólnopolskie projekty, mające na celu zmianę podejścia do edukacji: Laboratorium Dydaktyki Cyfrowej, badanie kompetencji nauczycieli, rodziców i uczniów w zakresie radzenia sobie z zagrożeniami niesionymi przez technologie cyfrowe, badanie najnowszych metod z zakresu dydaktyki cyfrowej, Szkoła Tutorów, Innowacje w Edukacji. Miłośniczka odkrywania świata (poprzez podróże) oraz ludzkich potencjałów (poprzez liczne spotkania i warsztaty).

Moderatorem spotkania będzie Piotr Koziol.

Piotr jest liderem Fundacji Kwitnące Talenty oraz społeczności DAR – entuzjasta i inicjator tworzenia wolnych przestrzeni edukacyjnych oraz ekspert w odkrywaniu i rozwijaniu potencjału, uwalnianiu talentów, inspirowania i dzielenia się uzdolnieniami.

Na spotkanie zapraszamy dorosłych i dzieci. Dla dzieci będzie także przestrzeń do zabawy. Wolna przestrzeń oczywiście, czyli bez opiekunów, bez zabawek, bez dodatkowych atrakcji.

Więcej informacji: https://web.facebook.com/events/910805445786538/

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze